جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522599 تاریخ : 1399/08/25-15:41:46
,25,
بزرگ ترین تأمین منابع مالی داخلی برای جهش تولید در صنعت مس در آستانه عملیاتی شدن

مدیرعامل شرکت مس خبر داد

بزرگ ترین تأمین منابع مالی داخلی برای جهش تولید در صنعت مس در آستانه عملیاتی شدن

اردشیر سعدمحمدی گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران همان طور که در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت در 31 تیرماه امسال وعده داده بود، از محل سود انباشته افزایش سرمایه ای را از 10 هزار و 140 میلیارد تومان به 20 هزار میلیارد تومان محقق می کند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی صنایع مس ایران، سعدمحمدی با بیان این که سازمان بورس بعد از اخذ تأییدهای لازم از بازرس محترم قانونی شرکت و هیأت مدیره شرکت مجوزهای لازم را صادر کرده است اظهار داشت: در واقع، در این افزایش سرمایه که منبع مالی آن از داخل شرکت و سهامداران است به سهامدارانی که تا پیش از مجمع عادی به طور فوق العاده سهامدار شرکت باشند به ازای هر 1000 سهم، 970 سهم جایزه تعلق می گیرد.

مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: شرکت مس به یاری خدا و با اخذ این تأییدیه از سازمان بورس در 10 آذرماه سال جاری به صورت مجازی و در بستر اینترنت مجمع فوق العاده خود را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به تجربه خوب برگزاری مجمع عمومی شرکت مس به صورت آنلاین گفت: تمام برنامه ریزی ها صورت خواهد گرفت تا سهامداران شرکت مس که امروز از یک میلیون نفر فراتر رفته است بتوانند در این تاریخ مجمع فوق العاده شرکت مس را مشاهده کنند.

بزرگ ترین تأمین منابع مالی داخلی برای جهش تولید در صنعت مس

سعدمحمدی با اشاره به اینکه شرکت هایی که توان مالی بالا دارند بازده داخلی بالایی دارند گفت: به طور متوسط بازدهی داخل شرکت مس در طرح هایش بیش از 40 درصد بوده و همواره بازدهی داخلی شرکت مس بسیار بالاتر از نرخ ّ های سود بانکی است. این بدان معنی است که بازدهی سهامداران شرکت مس از بازدهی های بدون ریسک بسیار بالاتر خواهد بود و پروژ ه های شرکت دارای توجیه اقتصادی هستند.

مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: سهم مس یک سهم بنیادی و بلندت مدت است و این افزایش سرمایه یکی از بزرگ ترین تأمین منابع توسط یکی از بزرگ ترین شرکت های معدنی در کشور است که عمدتاً بابت پروژه های توسعه ای معدن و تغلیظ جهت جهش تولید کنسانتره در نظر گرفته شده است به طوری که با اجرای این طرح ها ظرفیت تولید کنسانتره از 1 میلیون و 100 هزار تن موجود به 2 میلیون تن در سال های آتی افزایش پیدا می کند.

وی با بیان این که ازآنجایی که بازار اقتصادی مس دارای مزیت رقابتی در بین معادن کشور است و قیمت تمام شده شرکت مس ازلحاظ صرفه و صلاح سهامدار نسبت به معادن مشابه دارای رقابت هست، بیان کرد: بنابراین این افزایش سرمایه برای سودآوری سهامداران خرد و عمده بسیار حیاتی و استراتژیک بوده و هست. درواقع، شرکت هایی که دارای توان مالی و پتانسیل بنیادی هستند می توانند با این حجم از سرمایه گذاری از منابع داخلی رشد اقتصادی، بهبود بهره وری و توسعه پایدار و اشتغال برای هم میهنان عزیزمان را به ارمغان بیاورند.

به گفته سعدمحمدی، شرکت مس امیدوار است که با اجرای طرح های توسعه معدن مس درآلو و دره زار و احداث کارخانجات تغلیظ جدید در سرچشمه، میدوک و سونگون است رشد پایداری را برای تولیداتش به ارمغان بیاورد.

وی در ادامه تأکید کرد: آنچه سهامداران را متقاعد کرده است که در سهام شرکت مس به صورت استراتژیک سرمایه گذاری کنند این هست که عمده منابع درآمدی شرکت مس از محل این پروژ ه ها به صورت ارزی و ریالی خواهد بود. به بیان دیگر، سرمایه گذاری سهامداران در صنعت مس و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت مس گرچه به صورت ریالی است ولی با توجه به ارزی بودن درآمد شرکت مس سرمایه گذاری آن ها تحت تأثیر تلاطمات بازارهای داخلی اقتصادی قرار نخواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مس اضافه کرد: بنابراین، افزایش سرمایه شرکت مس یک چشم انداز بسیار روشنی برای توسعه اقتصادی کشور و سودآوری است

وی در پایان یادآور شد: درواقع ما پروژه ها و سرمایه گذاری های پربازدهی داریم و بازار سرمایه به ما به عنوان یک شرکت که دارای رتبه « ای پلاس» است نگاه می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران