از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515118 تاریخ : 1399/04/09-11:42:29
,5,4,
بزرگترین نیروگاه های خورشیدی جهان

بزرگترین نیروگاه های خورشیدی جهان

بزرگترین نیروگاههای خورشیدی جهان اکنون حدودی دو گیگاوات ظرفیت تولید نیرو دارند و در حال توسعه به سوی ظرفیت پنج گیگاوات هستند.

به گزارش بانک و صنعت، مجله پی وی اخیرا فهرستی از بزرگترین نیروگاههای خورشیدی جهان را منتشر کرده که ظرفیت بالای 500 مگاوات دارند. بر اساس گزارش ETEnergyWorld، این نیروگاهها عبارتند از:

1- پارک خورشیدی یانچی در چین

این نیروگاه ظرفیت تولید 820 مگاوات نیرو دارد و از سال 2016 در حال فعالیت بوده است.

2- نیروگاه فرونت رانر داتونگ چین

در بخش شرقی چین در استان شنکسی یک پروژه 800 مگاواتی در منطقه داتونگ نصب شده است. این مجموعه در منطقه وسیعی توزیع شده که مشاهده آن را از طریق تصاویر ماهواره ای دشوار می کند.

3- نیروگاه خورشیدی-آبی لونگ یانگشیا در چین

این نیروگاه که در استان کینگای قرار دارد، 697 مگاوات ظرفیت نیرو دارد و زمانی که فاز دوم آن در سال 2014 متصل شد، بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان شده بود.

4- پروژه انرژی خورشیدی کاموتی هند

این نیروگاه که در سال 2016 از سوی شرکت آدانی در تامیل نادو ساخته شد، بزرگترین نیروگاه خورشیدی هند است که در منطقه ای به وسعت 1200 هکتار گسترده شده و 648 مگاوات ظرفیت تولید نیرو دارد.

5- نیروگاه ویلانوئوای مکزیک

نیروگاه ویلانوئوای مکزیک 640 مگاوات ظرفیت عملیاتی دارد و فاز سوم آن در نوامبر سال گذشته تکمیل شد و همچنان از سوی شرکت انل گرین پاور ایتالیا در دست توسعه است.

6- سولار استار آمریکا

بزرگترین نیروگاه خورشیدی آمریکا 597 مگاوات ظرفیت تولید نیرو دارد و به گروه برکشایر هاتاوی وارن بافت تعلق دارد.

7- هونگ شاگانگ چین

این نیروگاه چند فازی در استان گانسو توسط چاینا سینگ یس ساخته شد و ظرفیت عملیایت 574 مگاوات دارد که قرار است تا 820 مگاوات توسعه پیدا کند.

8- توپاز آمریکا

این پروژه 550 مگاوات ظرفیت دارد و در دشت کاریزو پلین در مرکز کالیفرنیا ساخته شده است.

9- یین چوان شینگ کینگ چین

پروژه یین چوان شینگ کینگ بیش از 500 مگاوات ظرفیت دارد و در اواسط سال 2018 نصب شد.

10- ان پی کونتا گرینکوی هند

این نیروگاه که در اندهرا پرادش قرار دارد در سال 2017 برای گرینکو انرژی در پارک خورشیدی آنانتاپور با ظرفیت 500 مگاوات بود.

یک نیروگاه خورشیدی دیگر که شایان ذکر است، پروژه خورشیدی مستقل Sweihan در ابوظبی امارات متحده عربی است که همچنان در دست ساخت است و قرار است 938 مگاوات ظرفیت تولید نیرو داشته باشد و انتظار می رود پس از راه اندازی شدن، به بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان تبدیل شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 229
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران