زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514897 تاریخ : 1399/04/04-09:38:51
,17,
برگزاری مجدد نمایشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی

برگزاری مجدد نمایشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی

قرار است از 12 تیرماه جاری برگزاری و برپایی نمایشگاه های داخلی و بین المللی با «نمایشگاه تخصصی در و پنجره» کلید بخورد، تصمیمی که بنا به گفته مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها با رعایت همه موازین و پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت، صنعت نمایشگاهی به عنوان لکوموتیو معرفی دستاوردها و تولیدات مختلف صنعتی، بازرگانی، کشاورزی، معدنی و غیره نقش بسزایی در توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید برای محصولات و تولیدات کشورمان دارد.

از زمان شیوع ویروس کرونا و برقراری محدودیت های اجتماعی برای حضور در مراکز جمعیتی، این صنعت نیز همچون سایر صنایع با رکود مواجه شده است.

به گفته کارشناسان، نمی توان این صنعت مهم را تعطیل کرد بلکه باید با رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی از ظرفیت های موجود نهایت استفاده را برد. امری که با توجه به احتمال تداوم حضور ویروس کرونا تا یکی دو سال آینده اهمیت بیشتری می یابد.

آن طور که مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران آمار داده، از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، صنعت نمایشگاهی کشور نزدیک به سه هزار و 100 میلیارد ریال ضرر کرده است.

به گفته وی، نزدیک به سه هزار و 300 نفر فعال حاضر در این صنعت به همراه 450 شرکت غرفه ساز که هر یک شاغلان زیادی در مجموعه خود دارند، از شرایط یاد شده متضرر شده اند، همچنین از بین رفتن اشتغال زایی یک نفر به ازای هر 4.5 تا پنج مترمربع فضا با برگزاری هر نمایشگاه را باید به این آمارها اضافه کرد.

بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها خاطرنشان کرده که با تشکیل ستادی در این زمینه و با نظرخواهی از همه فعالان و انجمن های صنعت نمایشگاهی، چهار پروتکل بهداشتی ویژه بازدیدکنندگان، غرفه سازان، مشارکت کنندگان و سایت داران تهیه و تدوین شده تا بدون اینکه به سلامت اجتماعی آسیبی وارد شود، برپایی نمایشگاه ها از سر گرفته شود.

وی به تجربه موفق برگزاری نمایشگاه تخصصی «جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا» در هفته های اخیر اشاره کرد که با رعایت کامل پروتکل های ابلاغ شده وزارت بهداشت در فضایی افزون بر چهار هزار مترمربع برپا شد و در آن محصولات و کالاهای مرتبط با پیشگیری، مبارزه و کنترل عفونی تولید داخل و نیز دستاوردهای شرکت های دانش بنیان ارائه شد و در معرض دید متخصصان قرار گرفت.

ثبت نام آنلاین، اجازه ندادن به بازدیدکنندگان عمومی برای حضور در نمایشگاه و در عوض حضور متخصصان با دعوت از سوی شرکت ها، تقسیم بندی افراد برای حضور در نشست های رو در رو (B to B)، آموزش پرسنل حراست و هلال احمر مستقر در نمایشگاه، توزیع بسته های ضدعفونی کننده و اقلام مبارزه با کرونا بین شرکت کنندگان، حرکت افراد بر مبنای خطوط از پیش طراحی شده در نمایشگاه، لغو بلیت فروشی در ورودی نمایشگاه بین المللی، عبور از تونل مخصوص ضدعفونی افراد و هچنین مشخص شدن جایگاهی برای مصاحبه های خبرنگاران با مسوولان و شرکت کنندگان، از جمله تمهیدات اندیشیده شده در برپایی و بازگشایی مجدد نمایشگاه ها است.
با این حال، تمهیداتی اندیشیده شده که به موجب آن امکان بازدید مجازی از طریق کانال ایران کالا و شبکه های مجازی برای مردم عادی نیز فراهم باشد.

برگزاری 153 نمایشگاه تخصصی تا پایان امسال در تقویم نمایشگاهی کشور برنامه ریزی شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 158
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران