همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349115 تاریخ : 1397/02/29-15:57:12
,5,
برگزاری جلسه کارگروه بررسی و تدوین دستورالعمل های ایمنی شرکت توانیر در برق لرستان

برگزاری جلسه کارگروه بررسی و تدوین دستورالعمل های ایمنی شرکت توانیر در برق لرستان

جلسه کارگروه بررسی و تدوین دستورالعمل های ایمنی صنعت برق کشور با حضور مهندس جریان قلم کارشناس ارشد ایمنی شرکت توانیر بعنوان رئیس کارگروه ایمنی و مسئولان ایمنی 9 استان کشور در برق لرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان، جلسه کارگروه بررسی و تدوین دستورالعمل های ایمنی صنعت برق کشور با حضور مهندس جریان قلم کارشناس ارشد ایمنی شرکت توانیر بعنوان رئیس کارگروه ایمنی و مسئولان ایمنی 9 استان کشور در برق لرستان برگزار شد.

این گزارش حاکیست بررسی حوادث و موارد ایمنی و نیز تدوین دستورالعمل های جدید دو روز کامل از ابتدای وقت اداری تا عصر پیگیری و مصوبات جدیدی در جهت کاهش خسارات جانی و مالی به تأیید اعضای کارگروه رسید.

در مراسم افتتاح جلسه کارگروه ایمنی صنعت برق، مهندس فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان رعایت موارد ایمنی را در شرکت های توزیع به فراخور فعالیت و زحمات مخاطره آمیز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: ایمنی سرلوحه هر کاریست و توجه به رعایت اصول آن متضمن سلامتی جامعه و افراد است.

مدیرعامل برق لرستان اظهار داشت: ایمنی در ابتدا بصورت تئوریک شروع می شود و در این فضا باید کاملأ نگاه ایمنی به همه ی قضایا و مباحث داشته باشیم تا بتوانیم راهکارهای اثر بخش و کاربردی در این زمینه ها تدوین کنیم.

مهندس خودنیا آموزش ایمنی جامع را در سطح سازمانها و دستگاه ها و شرکت ها و کلیه آحاد جامعه یک اصل برشمرد و ابراز داشت: از شعار تا عمل مسیری بسیار طولانی است و عملگرایی در رعایت اصول ایمنی به قطعیت نتایج اثر بخشی در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه شبکه های توزیع فراوانی که در سنوات قبل احداث شده بصورت سنتی و قدیمی طراحی شده اند و از طرفی با ساخت و سازهای غیر استاندارد، بخشی از شبکه های ما در حریم قرار گرفته است، گفت: خوشبختانه شرکت توانیر همواره سعی در استاندارد سازی شبکه ها داشته و با یک نگرش علمی و منطبق بر طراحی های روز کشور احداث شبکه ها را مدنظر قرار داده و به موعد اجرا گذاشته می شوند.

مدیرعامل برق لرستان با بیان اینکه ما بایستی بهره برداری از شبکه های توزیع شهری و روستایی را به شرکت های برون سپار واگذار کرده و پرسنل فنی را در قالب گروههای نظارتی مشغول کنیم تا فعالیت و عملکرد آنها را خصوصأ در زمینه ایمنی با دقت و اهتمام بیشتر مورد نظارت و بررسی قرار دهند.

مهندس خودنیا گفت: ما باید پیمانکاران و شرکت های برون سپار را ملزم کنیم تا نقاط حساس و بحرانی خصوصأ در زمینه رعایت اصول ایمنی شناسایی و در جلسات مختلف مطرح کنم تا اقدامات لازم با نگاه ایمنی بعمل آید.

وی ابراز داشت: خوشبختانه در استان لرستان اقدامات مهم و موثری در زمینه ایمنی انجام شده و مصداق آن کاهش خسارات جانی ومالی در سال 96 نسبت به سنوات گذشته می باشد که این امر نشأت گرفته از همدلی، همکاری و رعایت درست و منطقی دستورالعمل های ایمنی همکاران عزیز در سطح استان است.

در ادامه مهندس دهقان معاونت بهره برداری با ارائه بخشی از فعالیت ها ی شرکت به صورت پاورپوینت، اقدامات انجام شده در راستای ایمنی، آمار حوادث اتفاق افتاده و مقایسه آن با سنوات گذشته را تشریح کرد.

سپس جریان قلم کارشناس ارشد دفتر ایمنی شرکت توانیر و رئیس کارگروه تدوین دستورالعمل های ایمنی این شرکت مباحثی را پیرامون اصول ایمنی و بهداشت محیط کار مطرح و هدف از برگزاری این جلسه 2 روزه را رسیدن به اهداف شرکت توانیر در جهت کاهش خسارات جانی و مالی برشمردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران