تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520070 تاریخ : 1399/07/02-14:52:40
,5,
برگزاری اجلاس بین المللی آب با حضور 15 کشور

وزیر نیرو خبر داد:

برگزاری اجلاس بین المللی آب با حضور 15 کشور

وزیر نیرو گفت: 15 کشور عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس در یازدهمین «اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری» شرکت می کنند.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: سال های گذشته مرکزی برای مدیریت آب شهری با مشارکت تعدادی از کشورهای منطقه و نیز سایر کشورها تاسیس شد.

وی ادامه داد: تعدادی از سازمان های بین المللی مرتبط با مسایل آب و نیز برخی کشورهای اروپایی علاقمند نیز به عضویت این شورا درآمده اند.

اردکانیان گفت: عصر امروز یازدهمین اجلاس به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور 15 کشور برگزار می شود که هشت کشور در سطح وزیر و بقیه در سطح معاون وزیر و سایر مقام ها شرکت می کنند. 9 سازمان بین المللی مرتبط نیز در این اجلاس حضور دارند.

این اجلاس، با حضور جمهوری آذربایجان، افغانستان، بنگلادش، تاجیکستان، عراق، سوریه، قطر، آلمان، ارمنستان، ازبکستان، ترکیه، سوییس، عمان، مصر و هند عصر امروز به میزبانی ایران و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می شود.

برقراری آب و برق منطقه تالش

وی در ادامه به وقوع سیل در منطقه تالش اشاره کرد و گفت: در اثر وقوع سیل در تالش، حدود سه هزار و 700 مشترک بخش برق و بیش از یک هزار و 160 مشترک آب دچار قطعی شدند که در همان ساعت اولیه، برخی اتصال ها برقرار شد، اتصال سایر مشترکان نیز با فراهم شدن شرایط، انجام می شود.

سال آبی گذشته، سال آبی خوبی بود

وزیر نیرو در ادامه به آغاز شدن سال آبی جدید (مهر 99 تا پایان شهریور 1400) اشاره کرد و گفت: دیروز نخستین روز از این سال آبی جدید بود.

وی ادامه داد: سال آب 98- 99 از نظر بارش ها سالی خوب بود، زیرا متوسط 50 ساله بارش های کشور 250 متر است، اما در سال گذشته (98- 99) حدود 317 میلیمتر بارش اتفاق افتاد که 27 درصد از متوسط درازمدت بیشتر بود.

اردکانیان افزود: بارش های خوب سبب شد بتوانیم نیاز همه مصارف شرب و صنعت را پاسخگو باشیم و در بخش کشاورزی حتی بیش از قبل، آب تحویل داده شد.

وزیر نیرو گفت: اکنون از حدود 51 میلیارد متر مکعب حجم مخازن سدها، حدود 27 میلیارد و 500 میلیون آبگیری شده است، یعنی 54 درصد حجم مخازن پر شده و وضعیت خوب است.

وی خاطر نشان کرد: به جز در دو مورد که شرایط اصطلاحا «لب به لبی» است نگرانی برای تامین آب برای سال پیش رو نیست و مردم هم رعایت خواهند کرد تا سالی بدون دغدغه سپری شود.

برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان

وی در ادامه گفت: نمایشگاه تجاری -صنعتی ایران از روز گذشته در کابل با حضور 70 شرکت و تولید کننده ایرانی در بخش انرژی و مخابرات آغاز شد.

اردکانیان افزود: معاون برق و انرژی ایران و وزیر تجارت افغانستان به طور مشترک، این نمایشگاه را افتتاح کردند و امید است با عرضه خدمات توسط شرکت های ایرانی در بخش خصوصی، گام هایی در توسعه روابط برداشته شود.

وزیر نیرو ادامه داد: قرار است نشست اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ماه آینده در کابل برگزار شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران