سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 266922 تاریخ : 1395/11/30-09:13:52
,10030,
برپایی نمایشگاه دستاوردهای اشتغال مددجویان کمیته امداد

برپایی نمایشگاه دستاوردهای اشتغال مددجویان کمیته امداد

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: مدیرکل کمیته امداد استان تهران، گفت: یک هزار و 633 طرح اشتغال با اعتباری بیش از 270 میلیارد ریال در 10 ماهه امسال اجرا شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محسن ولیئی در جمع مدیران و روسای مدیریت های تابعه استان با اشاره به اینکه حوزه اشتغال و  خودکفایی در این نهاد حوزه ای فرابخشی است، اظهار کرد: اشتغال موضوع فرابخشی است و تنها بر عهده یک حوزه قرار ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به ماده دو اساسنامه کمیته امداد، افزود: هدف از تشکیل امداد امام، توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی، تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی نیازمندان و محرومان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی به آنان است.

وی با اشاره به بند سه ماده شش اساسنامه تصریح کرد: فراهم آوردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده‌های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اعطای وام خدمات در حد توان از وظایف این نهاد است.

ولیئی با اشاره به ماده 39 قانون برنامه پنجم توسعه در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی گفت: خدمات حمایتی و توانمندسازی متناسب با شرایط بومی، منطقه‌ای، توانمندسازی و خروج از حمایت های مستقیم حداقل سالانه 10درصد خانوارهای تحت حمایت دستگاه های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی به استثناء سالمندان و معلولین ذهنی انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یک هزار و 633  طرح اشتغال با اعتباری بیش از 274 میلیارد و 153 میلیون ریال در 10ماهه امسال اجرا شده است، افزود: از این تعداد 478 طرح از محل اعتبارات امدادی، یک هزار و 148 طرح از محل تسهیلات قرض الحسنه بانک ها مابقی نیز به صورت تلفیقی بوده است.

وی با بیان اینکه مددجویان با فراگرفتن آموزش های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای از طریق موسسه‌های کاریابی و شرکت های خدماتی به صورت مستقیم به کارفرمایان معرفی و مشغول به کار می‌شوند، تصریح کرد: کارفرمایان با مراجعه به کمیته امداد می‌توانند نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام کرده و  از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند.

ولیئی تصریح کرد: کمیته امداد به جهت ایجاد انگیزه برای کارفرمایان و دفاترکاریابی و فراهم سازی زمینه اشتغال مددجویان تحت حمایت، بسته های تشویقی در نظر گرفته است که مطابق آن در سال اول 100 درصد بیمه حق کارفرما و در سال دوم 50 درصد آن توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه از طریق اشتغال زایی مددجویان زمینه برای توانمند شدن آنان فراهم می شود، اظهارکرد: طی 10 ماهه امسال برای بیش از یک هزار و 45 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد کاریابی شده که از این تعداد 805 نفر زن و بقیه مرد هستند.

ولیئی رویکرد این نهاد را توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از طریق اجرای طرح های اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و پرداخت تسهیلات اشتغال عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف اساسی کمیته امداد ایجاد اشتغال پایدار و هدایت مددجویان به سمت توانمند شدن است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین از برپایی نمایشگاه دستاوردهای مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: نمایشگاهی از توانمندی و فعالیت‌های مددجویان اسفندماه امسال با برپایی 120 غرفه در محل اداره کل کمیته امداد استان تهران برگزار خواهد شد که شهروندان تهرانی می توانند با هدف تقویت تولیدات داخلی و کمک به اقتصاد مقاومتی مایحتاج خود را از این نمایشگاه تهیه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 216
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه