در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512010 تاریخ : 1399/02/13-11:08:01
,10028,10029,
بروز قطعی موج دوم و سوم کرونا / آخرین خبرها از تولید واکسن کووید-19

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد

بروز قطعی موج دوم و سوم کرونا / آخرین خبرها از تولید واکسن کووید-19

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت تولید واکسن کرونا در دنیا، گفت: در پاییز و ماه های مهر، آبان و آذر نگرانی مان بسیار جدی است؛ چراکه در این ایام می تواند موج بعدی کرونا رخ دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، دکتر محمدرضا شانه ساز درباره بروز موج دوم وسوم ویروس کرونا، گفت: در رخداد این موضوع هیچ شکی نداریم و قطعا رخ می دهد. با توجه به پیشگیری و اقدامات وهمکاری های خوبی که در کشور انجام شد، نگرانی هایمان درباره ادامه اردیبهشت ماه و خرداد کاهش یافته است، اما در پاییز و ماه های مهر، آبان و آذر نگرانی مان بسیار جدی است؛ چراکه در این ایام می تواند موج بعدی کرونا رخ دهد. بنابراین مهم ترین توصیه رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی است که همچنان به عنوان مهم ترین ابزار برای کنترل این ویروس مطرح است.

وی درباره وضعیت تولید واکسن ویروس کرونا، افزود: به دلیل پیچیدگی ماهیت ویروس، ساخت واکسن کرونا به آسانی میسر نیست. بخش مهمی از آنچه که در دنیا هم ادعا می شود، جنبه تبلیغاتی دارد، با توجه به مقاطع انتخابات مختلف که در دنیا مورد بحث است.

وی ادامه داد: کشورها دارند بر روی این موضوع کار می کنند، اما از آنجایی که هنوز ماهیت کامل ویروس شناخته نشده، تولید واکسن هم بر همین اساس پیچیدگی های خاص خودش را دارد.

شانه ساز تاکید کرد: هنوز داروی مشخصی برای این بیماری شناخته نشده است. در عین حال واکسنی هم ندارد، اما در کشورهای مختلف از جمله کشور ما بر روی تولید آن کار و تحقیق می شود.

وی درباره اقدامات ایران در این حوزه، گفت: ایران جزو رتبه های بالا در زمینه تحقیقات در عرصه های مختلف کرونا است. در حوزه دارو تمام داروهایی که اکنون مطرح شده و دنیا برای درمان کرونا به آن ها امید بسته است، هم تولید می شود و هم مورد مطالعات بالینی قرار گرفته و ما هم همگام با کشورهای پیشرفته دنیا داریم این اقدامات را انجام می دهیم.

شانه ساز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، همچنین گفت: به عنوان مثال در سه قلم دارویی که در دنیا به شدت درباره آن صحبت شد و تبلیغات شد، می توانیم همه آن ها را تولید کنیم. در حوزه واکسن هم چند مورد از شرکت های ما دارند کار می کنند و گام به گام پیش می روند و سعی می کنیم تا زمانیکه امیدها جدی نشده و تا زمانیکه نتوانیم نتایج قطعی را اعلام کنیم، آن را رسانه ای نکنیم، اما در حال کار بر روی این موارد هستیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 135
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران