سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 508410 تاریخ : 1398/12/05-12:54:54
,17,
برنامه ریزی جامع برای بکارگیری فناوری نوین در تولید صنایع جانبی فرش/ حمایت از خریداران فرش دستباف ایرانی

رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد:

برنامه ریزی جامع برای بکارگیری فناوری نوین در تولید صنایع جانبی فرش/ حمایت از خریداران فرش دستباف ایرانی

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه توجه ویژه به فرایند تامین، تولید و عرضه فرش دستباف جهت ارتقای این صنعت بسیار حائز اهمیت است، گفت : مرکز ملی فرش برنامه ریزی جامعی در این زمینه انجام داده است و علاوه بر این در نظر دارد با بکارگیری هر چه بیشتر فناوری نوین در صنایع جانبی فرش، این بخش را نیز تقویت کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعتبه نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرحناز رافع افزود: هر چند در سال های اخیر در فرایند تامین، تولید و عرضه فرش با آسیب ها و مشکلاتی زیادی روبه رو شده ایم، اما از آنجایی که صنعت فرش دستباف برگرفته از تمدن و فرهنگ ایرانی است لذا هیچ کشوری توان رقابت با آن را ندارد.

استقبال از سرمایه گذاری برای تامین مواد اولیه

این مقام مسئول با بیان اینکه مرکز ملی فرش ایران از تجار و بازرگان هایی که در بخش تامین مواد اولیه از جمله پشم، ابریشم سرمایه گذاری کنند، استقبال می کند، گفت: در حال حاضر تعداد کمی از سرمایه گذاران ایرانی در زمینه تامین مواد اولیه در صنعت فرش دستباف فعالیت می کنند، بنابراین از افرادی که در این حوزه کار می کنند، حمایت ویژه خواهد شد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر در نظر داریم با ارائه تسهیلات به خریداران فرش دستباف، از تولید داخل حمایت و به خریداران آن کمک کنیم.

وی با اشاره به جزییات طرح حمایت از خریداران فرش ایرانی خاطرنشان کرد: تمام خریداران می توانند فقط با پرداخت ماهیانه 200 هزار تومان صاحب فرش دستباف شوند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در ادامه به ضرورت رفع مشکلات تعاونی های فرش تاکید و بیان کرد: همانطور که به خریداران فرش ایرانی تسهیلات ارائه می شود ضروری است تا به مشکلات تولید کنندگان صنعت فرش نیز توجه ویژه شود و تسهیلات ویژه ای به آنها ارائه گردد.

اهتمام ویژه رسانه ملی به معرفی هنر و صنعت فرش دستباف

وی در پایان از رسانه ها بخصوص رسانه ملی و تمام افرادی که دغدغه هنر و فرهنگ ایرانی را دارند و برای ترویج فرهنگ و هنر ایران تلاش می کنند، درخواست کرد که با توجه به اینکه در سال رونق تولید هستیم به نهضت ساخت داخل اهمیت داده و برای اطلاع رسانی در حوزه صنعت فرش دستباف اهتمام ویژه ای داشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 193
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه