در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519533 تاریخ : 1399/06/25-13:21:59
,5,
برنامه ریزی برای عبور از زمستان بدون قطع گاز

معاون گازی وزیر نفت خبر داد

برنامه ریزی برای عبور از زمستان بدون قطع گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: برای عبور بی دغدغه از زمستان 99 و اطمینان از پایداری و تاب آوری انتقال گاز، برنامه مشخصی را در سه فاز تعمیرات پالایشگاهی تدارک دیدیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، حسن منتظرتربتی گفت: تعمیرات اساسی 11 پالایشگاه در کشور از مجموع 18 پالایشگاه موجود پایان یافته و دو مورد هم در حال انجام است؛ تعمیرات پنج پالایشگاه دیگر نیز تا پایان مهرماه تکمیل می شود. با این عملیات، قابلیت اطمینان ما در پالایشگاه ها افزایش می یابد و به این ترتیب می توانیم تولید را به حداکثر ممکن برسانیم و مطمئن باشیم که انتقال پاک، ایمن و بهره ور گاز انجام خواهد شد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه در بخش شرکت انتقال و خطوط لوله گاز از 774 آیتم مربوط به پیگرانی تا به امروز 70 درصد آن پایان یافته است، تصریح کرد: تا پایان مهرماه با برنامه ریزی انجام شده، مابقی آنها نیز انجام خواهد شد.

تربتی درباره مخازن ذخیره سازی که سومین فاز از این برنامه از پیش تعیین شده است، اظهار داشت: در این پیوند که آیتم بسیار مهم و راهبردی برای ما به ویژه در فصل زمستان است موفق شدیم 32 درصد بالاتر از برنامه عمل کنیم و ذخیره سازی مخازن را با موفقیت انجام دهیم که این موضوع می تواند در ذخیره سازی های راهبردی ما در فصل زمستان بسیار یاری دهنده باشد.

وی با بیان اینکه در سال 98 کل برداشت گاز از منابع، حدود 270 میلیارد مترمکعب بوده است، تأکید کرد: هم زمان با افزایش مصرف گاز و توسعه شبکه خطوط لوله و بهره برداری از تأسیسات جدید تقویت فشار، برای انتقال و توزیع همه گاز تولیدشده با مشکلی روبه رو نشدیم که این روند امسال هم ادامه دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران