صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518772 تاریخ : 1399/06/12-11:53:00
,17,
برنامه ریزی برای راه اندازی1500 واحد راکد در سال 99

معاون وزیر صنعت اعلام کرد:

برنامه ریزی برای راه اندازی1500 واحد راکد در سال 99

معاون وزیر صنعت گفت: تأمین سرمایه در گردش، مشکلات بیمه و مالیات را موانع پیش روی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی برشمرد و از برنامه ریزی برای راه اندازی 1500 واحد راکد صنعتی خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی نیا گفت: هم اکنون بیش از 450 شهرک صنعتی و 400 ناحیه صنعتی در کشور درحال بهره برداری است که حدود 47 هزار واحد تولیدی در این شهرک ها و نواحی مستقر هستند و حدود 33 هزار واحد تولیدی نیز زمین دارند و درحال ساخت سوله، نصب ماشین آلات و تجهیزات هستند که این تعداد به 47 هزار واحد تولیدی افزوده خواهد شد.

وی افزود: بر اساس آخرین پایش انجام گرفته، 10 هزار واحد صنعتی ـ حدود 21 درصد ـ راکد بوده و تولید حدود 24 درصد واحدهای تولیدی کمتر از 50 درصد ظرفیت است، 50 درصد واحدهای تولیدی باقی مانده نیز با بیش از 60 درصد ظرفیت تولید فعال هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به وظایف شهرک های صنعتی اضافه کرد: شهرک های صنعتی موظف هستند زیرساخت هایی مانند برق، آب، راه دسترسی، فیبر نوری، مخابرات، تصفیه خانه فاضلاب و ... را برای واحدهای تولیدی فراهم کنند که این زیرساخت ها بر اساس زمان بندی مشخص، مصارف مورد نیاز و صنایع مورد نظر ایجاد می شود.

صالحی نیا تأمین برق مورد نیاز واحدهای تولیدی جدید التأسیس در شهرک های صنعتی در تهران را یکی از مشکلات اساسی این واحدها توصیف کرد و ادامه داد: برای حل این مشکل، پروژه ای مشارکتی با همکاری برق منطقه ای، وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تعریف شده است و اجرای آن می تواند عملکرد و وضعیت شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی را متحول کند.

برنامه ریزی برای راه اندازی1500 واحد راکد در سال 99

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: از آن جایی که سال جاری به نام "جهش تولید" نامگذاری شده و این موضوع به دلیل اشتغالزایی، ایجاد ارزش افزوده، بهبود تولید در شرایط فعلی کشور یکی از مهمترین موضوعات است، باید دستگاه ها تمام تلاش خود را برای اجرای پروژه های مربوط به تأمین برق شهرک های صنعتی به کار برند تا بتوان از سرمایه گذاری های انجام شده در این مکان بهره برداری مناسبی کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران