صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521501 تاریخ : 1399/07/28-10:20:36
,17,
برنامه ریزی برای راه اندازی 10 هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن

برنامه ریزی برای راه اندازی 10 هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه اندازی هفت هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و سه هلدینگ در بخش معدن هدف گذاری و گام های اولیه با اعمال ملاحظات قانونی در این خصوص برداشته شده که به زودی عملیاتی می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در جلسه تاسیس شرکت سهامی عام در بخش معادن و صنایع معدنی که با حضور نمایندگان شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی و همچنین صندوق های سرمایه گذاری مرتبط با این شرکت ها برگزار شد، افزود: سرمایه گذاری یکی از نیازهای اصلی امروز حوزه معادن کشور است.

وی اضافه کرد: در همین راستا در حال تشکیل هلدینگ های سرمایه گذاری هستیم که بازار سرمایه در قالب شرکت های سهامی عام پروژه این فرصت را فراهم کرده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکیدکرد: هدایت نقدینگی موجود، سرمایه های سرگردان و بازار سرمایه به سوی بخش های مولد کشور در اولویت امروز وزارتخانه است.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، هم در بخش تولید و هم در حوزه معادن توجه ویژه ای به این منابع داشته و از اواخر پارسال برنامه های مشخصی را در این خصوص پیشنهاد و ارائه کرده است.

زرندی خاطرنشان کرد: در حوزه معادن، این مهم درباره همه محصولات معدنی و زنجیره ارزش تولید آنها با جدیت دنبال می شود.

وی بیان داشت: طی فراخوانی از معادن بخش خصوصی دعوت شده تا از ظرفیت بازار سرمایه در قالب عرضه اولیه و انتشار اوراق استفاده کنند و تاکنون حدود 500 معدن از این موضوع استقبال کرده و در جلسات مشاوره شرکت می کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: اگر در سال 99 بتوانیم مقدمات ورود 50 معدن را به بازار سرمایه فراهم کنیم، در عمل کار بسیار مهمی در این بخش شکل گرفته و می تواند مقدمه ای برای برنامه ریزی در این خصوص برای سال های آینده باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران