جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519372 تاریخ : 1399/06/23-12:58:54
,1,
بررسی عملکرد بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور در یک سال اخیر

بررسی عملکرد بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور در یک سال اخیر

بانک قرض الحسنه مهر ایران در یک سال اخیر علاوه بر رشد چشمگیر در شاخص های عملکردی خود و همچنین ارائه خدمات غیرحضوری مختلف، در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز اقدامات گسترده ای انجام داده که بیمه 500هزار خانه روستایی تنها یکی از این موارد است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک در دوره یک ساله منتهی به یک شهریورماه سال 1399 توانست بیش از 2.5 فقره تسهیلات پرداخت نماید. در این یک سال 151 هزار میلیارد ریال به منابع بانک مهر ایران اضافه شده و منابع این بانک حدود 73 درصد نسبت به دوره مشابه رشد داشته است. همچنین بانک در این دوره موفق شد یک میلیون و 900 هزار مشتری جدید را جذب کند و تعداد مشتریان بانک در حال حاضر به 9 میلیون نفر رسیده است.

دیجیتالی شدن خدمات بانکی

بانک مهر ایران که یکی از پیشروترین بانک های کشور در ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری بانکی به شمار می رود، با شیوع بیماری کرونا از زمستان گذشته، دامنه این دسته از خدمات خود را گسترده تر کرده است. در حال حاضر این بانک از طریق همراه بانک «مهریران» خدمات افتتاح حساب و احراز هویت غیرحضوری سجام را ارائه می دهد. امکان درخواست غیرحضوری تسهیلات نیز که اکنون از طریق وب سایت بانک فراهم است، به زودی روی بستر همراه بانک نیز افزوده خواهد شد.

از آنجا که شاهد دیجیتالی شدن خدمات در بخش های مختلف هستیم، صنعت بانکداری نیز از این عرصه غافل نمانده است. به طوری که بانک مهر ایران در یک سال گذشته برنامه هایی همچون راه اندازی سامانه میعاد، دیجیتالی نمودن آرشیو اسناد و حذف بایگانی فیزیکی و همچنین ثبت امضای الکترونیکی مشتریان را اجرایی کرده است.

تفاهم نامه حمایت از اشتغال و کارآفرینی

بانک مهر ایران برای اجرای نقش واسطه مالی و حمایت خود از اقتصاد کشور اقدامات مؤثری را نجام داده است. تسهیلات پرداخت شده در حوزه های معیشتی، اشتغال و کارآفرینی و حمایت از کالا و خدمات ایرانی طبق تفاهم نامه با سازمان ها و نهادهای مختلف انجام شده است.

این بانک در یک سال منتهی به ابتدای شهریور 1399 بر اساس تفاهم نامه های بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد برکت، یبش از 20 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اشتغال و حمایت از کارآفرینی اعطا نموده است. این مبلغ در چارچوب بیش از 196هزار فقره تسهیلات پرداخت شده که از جمله اقدامات این بانک برای افزایش اشتغال در کشور بوده است.

بیمه 500هزار خانه روستایی و ساخت 100 واحد برای سیل زدگان

در یک سال گذشته که شاهد حوادث طبیعی متعددی در سطح کشور بودیم، بانک مهر ایران برای اجرای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به ارائه بیمه حوادث و بلایای طبیعی 500 هزار خانه روستایی واقع شده در سه استان سیستان بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام کرده است. استان سیستان و بلوچستان با بیمه شدن 9285 روستا و 326 هزار منزل مسکونی بیشترین سهم در این بین داشته است.

بانک مهر ایران همچنین ساخت 100 واحد مسکونی برای سیل زدگان در سه استان لرستان، گلستان و خوزستان کرده است. در استان لرستان 40 واحد و در دو استان دیگر، هر کدام 30 واحد مسکونی ساخته شد که به خانواده های سیل زده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل داده شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران