جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518309 تاریخ : 1399/06/03-14:16:00
,5,
بررسی تعیین تعرفه صنعتی برای دیتاسنترها

مدیرعامل توانیر خبر داد:

بررسی تعیین تعرفه صنعتی برای دیتاسنترها

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: در خواست وزارت ارتباطات درباره تعیین تعرفه صنعتی برای دیتا سنترها در حال بررسی است تا راهکار مناسب آن تدوین شود.

به گزارش بانک و صنعت، محمد حسن متولی زاده روز دوشنبه در نشست خبری وزیر نیرو به مناسبت هفته دولت افزود: تاکنون عنوان صنعت به بخشی تعلق می گرفته که کالایی را تولید می کند و بر این اساس تعرفه برق تعیین می شد.

وی ادامه داد: اکنون که بحث دیتا سنترها مطرح شده لازم است بررسی های کارشناسانه انجام شده و بعد تعرفه تعیین شود.

متولی زاده گفت: بررسی ها در این زمینه آغاز شده و پس از بدست آمدن نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا وزیر ارتباطات با ارسال نامه ای از وزیر نیرو درخواست کرد که محاسبه تعرفه برق مراکز داده (دیتا سنتر) همانند تعرفه برق صنعتی انجام شود.

احداث دیتاسنترها برای توسعه زیرساخت های کشور در دولت دوازدهم و بیش از همه در یک سال اخیر در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفته است. توسعه زیرساخت های کشور که رئیس جمهوری نیز به آن تاکید کرده است، با استفاده از بستر مراکز داده قابل انجام است.

بالا بودن هزینه برق مصرفی برای شرکت های فعال در حوزه دیتاسنتر از آن دست مسائلی است که مدت هاست مطرح می شود و چاره ای برای آن اندیشیده نشده است.

مدیر عامل توانیر در باره امکان استفاده از ذخیره سازهای انرژی هم گفت: قیمت های خرید و فروش برق تعیین شده است و بر این اساس از سرمایه گذارانی که تمایل به ایجاد ذخیره سازهای برق دارند استقبال می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 2809
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران