صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520194 تاریخ : 1399/07/05-17:14:20
,13,
برداشت 117 هزار تن برگ سبز چای در سال جاری

با وجود سرمای اول فصل اتفاق افتاد؛

برداشت 117 هزار تن برگ سبز چای در سال جاری

سرپرست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی سال جاری با وجود سرمای اول فصل و تاخیر 10 روزه در عملیات برداشت، تاکنون 117هزار و 126 تن برگ سبز چای برداشت شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمد علی طهماسبی، در رابطه با میزان برداشت برگ سبز چای اظهار کرد: برداشت برگ سبز چای از 25 هزار هکتار باغات چای گیلان و مازندران با 50 هزار خانوار چایکار هر ساله از اول اردیبهشت آغاز و تا پایان مهر ادامه پیدا می کند.

سرپرست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: طی سال جاری باوجود سرمای اول فصل و تأخیر 10 روزه در عملیات برداشت، تاکنون 117126 تن برگ سبز چای شامل 51 درصد درجه یک و 49 درصد درجه دو برداشت و عملیات خرید تضمینی در 161 کارخانه انجام گرفته است.

وی حمایت های دولت را در افزایش تولید برگ سبز چای مؤثر دانسته و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های وزارتی و حمایت های به موقع دولت از جمله تخصیص به موقع منابع، افزایش بهای برگ سبز چای و جلوگیری از قاچاق چای و مهم تر از همه انتقال چای از گروه یک به گروه دو و تخصیص ارز نیمایی برای واردات چای خارجی که منجر به حفظ تراز تجاری چای تولیدی داخل نسبت به چای خارجی گردید، نقش اساسی در این روند داشته است.

طهماسبی با اشاره به استفاده سازمان چای از امکانات و حمایت ها در راستای اعتلای تولید چای در کشور تصریح کرد: از ثمرات این حمایت ها می توان به کاهش بار مالی ناشی از خرید تضمینی از 40 درصد سهم دولت به 25 درصد، ایجاد رقابت بین کارخانجات خرید فراتر از نرخ خرید تضمینی، پرداخت تسهیلات 4 درصد برای عملیات زیربنایی باغ خرید ماشین آلات و تجهیز کارخانجات با بازپرداخت 4 ساله اشاره کرد.

وی افزود: در سال 98 بالغ به 25 میلیارد تومان تسهیلات جاری با نرخ 4 درصد به چای کاران و کارخانجات، از محل اعتبارات صندوق تخصصی حمایت از توسعه صنعت چای پرداخت شد.

طهماسبی ادامه داد: با پرداخت بالغ بر 30 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ای 4 و 7 درصدی به چای کاران و کارخانجات از طریق صندوق، 320 هکتار باغات رها شده، احیا و 5000 هکتار به باغی تبدیل شده است. همچنین با پرداخت این میزان تسهیلات، بالغ بر 800 دستگاه ماشین برگ چین و هرس خریداری و 70 کارخانه به برخی از ماشین آلات تجهیز شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 128
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران