تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312010 تاریخ : 1396/10/03-13:44:19
,23,
برخورد با اخلالگران اقتصادی را جدی بگیرید

فعال اقتصادی و مقام مشورتی سازمان ملل متحد با انتشار نامه سرگشاده خواستار شد

برخورد با اخلالگران اقتصادی را جدی بگیرید

یک فعال اقتصادی با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به مقام معظم رهبری و روئسای قوای سه گانه خواستار تشدید برخورد با اخلالگران اقتصادی بعنوان راهکار برون رفت از معضلات اجتماعی در ایران شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سید محمد موسوی عضو دپارتمان اطلاعات همگانی و مقام مشورتی سازمان ملل متحد در امور معلولین در کنار ایجاد فعالترین و موفقترین سازمان مردم نهاد ایران در حوزه معلولان ، برای بیش از 800  فرد معلول شغل پایدار ایجاد نموده و با تکیه بر دست آوردهای قابل سازمانش ، در بخشی از نوشته خود از رهبری معظم انقلاب درخواست کرده تا برای برون رفت از معضلات اجتماعی در ادامه توصیه های حکیمانه شان بار دیگر به متولیان امر گوشزد نمایند تا در راستای تحقق آرمانهای انقلاب و برون رفت از معضلات اجتماعی و همچنین فقر عمومی ، همانگونه که با دشمنان خارجی قاطعانه برخورد می کنند ، با همان شدت نیز با اخلالگران اقتصادی و چپاولگران بیت المال برخورد نمایند . 

وی به عنوان مدیر عامل و مالک شرکت فیروز ، در ادامه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران را مخاطب قرار داده و خواسته است تا همانطور که معضلات اجتماعی و فقر اقتصادی هر روزه بنیان خانواده ها را سست و تعالی اخلاقی و همبستگی اجتماعی را به تباهی می کشاند ، در سایه ایجاد امنیت اقتصادی ، آنچنان بستری مهیا نمایند که کارآفرینان بی هیچ دغدغه ای سرمایه های ملی را در چرخه اقتصاد به گردش درآورند تا با اشتغالزائی و تولید ملی ، زندگی و معیشت مردم تضمین گردد.

موسوی همچنین در بخشی از این نامه آیت الله صادق لاریجانی ریاست قوه قضائیه را مورد خطاب قرار داده و اعلام نموده : " در شرایط کنونی انتظار ملت این است که با برخوردی قاطعانه دست مفسدان اقتصادی و سارقین بیت المال را از حقوق ملت ایران کوتاه شود و بدیهی است که اولین قدم در این راه تطهیر نمودن دستگاه قضاست". 

وی با بیان اینکه بیائید همچنانکه برای حفظ شان روحانیت معزز در اوایل انقلاب دادگاه ویژه ایجاد نموده اید ، پیشنهاد کرد برای احقاق حق کارآفرینان که خط شکنان و ناجیان اقتصادی هستند ، دادگاه ویژه ایجاد شود.

نمایندگان مجلس بعنوان قانون گذاران و نمایندگان مردم در خانه ملت نیز مخاطب بعدی این فعال اقتصادی است . وی گفته که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عجبیم که با داشتن پشتوانه ای همچنون رای ملت در عالی ترین مسند نظارتی کشور و با داشتن مصونیت سیاسی ، در مقابل چالش ها و مشکلات اجتماعی ، سکوتی سنگین اختیار کرده اند و در مقابل انجام وظایف خود تنها به ایراد سخنرانی های آنچنانی و ورود در دسته بندی های سیاسی بسنده می کنند . ما انتظار داریم این بزرگواران در راستای وظیفه ذاتی خود نسبت به حق الناس اهتمام ورزیده و در قبال مطالبات مردم ، مسئولین ذیربط را به زیر سوال کشیده و با آنان به طور قانونی برخورد کنند. 

موسوی درباره انتظار سرمایه گذاران از سازمانهای امنیتی و نظامی و انتظامی نیز آورده است: "همچنانکه در خارج از مرزها با شکست داعشیان افتخار آفریدید ، بدون هیچ ملاحظه ای در مقابل فساد اقتصادی ایستاده و پوزه داعشیان داخلی ( منافقین ) را به خاک مالیدید. واجب است تا با خائنین به بیت المال و اخلال گران اقتصادی که امروز سدی برسر راه حججی های جهادگر در سنگر اقتصادی هستند وبی سرو صدا آنان را به شهادت می رسانند تا ملتی را یتیم نموده و از پی سیاست خائنانه دشمنان به خط فقر نزدیک کنند، برخورد های جدی تری داشته باشید." 

در ادامه روی سخن این فعال اقتصادی با موسسات غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد است . وی تاکید دارد که این سازمانها تکلیف دارند جایگاه واقعی خود را بشناسند. به اعتقاد این کارآفرین نمونه کشور، NGO ها باید بدانند که قانونا می توانند در نقش یک مدعی العموم به مانند یک دادستان عمل کنند و مطالبات قانونی مردم را درراستای موضوعیت فعالیت خود از مجاری قانونی مطالبه نمایند تا خدای ناکرده اینچنین نشود که نام مردم را به یدک کشیده و از انجام رسالت خود غافل باشند. 

وی در پایان آورده که ، خیر بودن با گوشت و پوست این ملت عجین است ولیکن بر ما واجب است تا از پی عمل خیر ، خیر اندیش هم باشیم. یعنی منشا مشکلات مردم را درک کنیم. مثلا از خود سوال کنیم : چه کسانی فرزندان میهن را به اعتیاد می کشانند تا ما امروز مجبور شویم در قالب عمل خیر کمپ ترک اعتیاد ایجاد کنیم ؟ آری پاسخ گرفتن از این سوال یعنی خیر اندیشی بنابراین در ایران عزیز خیریه و خیر کم نداریم بلکه خیراندیشی و خیراندیش جایش بسیار خالی است.

در خاتمه این نوشته این سرمایه گذار تلاشگر آورده است : " اگر همگان به آنچه گفته شد عمل کنند ، مردم یقینا در صحنه جامعه حضور یافته و با برخورداری از پشتیبانی مردمی به رونق اقتصادی و بهبود وضعیت اجتماعی دست خواهیم یافت و شاهد آن روزی خواهیم بود که کارآفرینان در سنگر تولید همچون سدی محکم در مقابل ورود کالاهای خارجی خواهند ایستاد و مدیران راهبردی در جهت توسعه و کار آفرینی و رفاه مستضعفان گام خواهند برداشت. بنابراین کارگران در سایه رفاه اقتصادی پرتلاش و مصمم عمل خواهندکرد و عاملان فروش با اطمینان و قوت قلب ، کالای ایرانی را عرضه خواهند داشت و مردم عزیز کشورمان با غرور ملی در این جنگ اقتصادی با افتخار تولیدات داخلی را مصرف خواهند کرد که حاصل آن همانا اشتغالزائی و رونق اقتصادی است..."ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران