صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520803 تاریخ : 1399/07/14-17:34:21
,5,
برخورداری نیمی از روستاییان از امتیاز تخفیف 100 درصدی طرح برق امید

وزیر نیرو خبر داد:

برخورداری نیمی از روستاییان از امتیاز تخفیف 100 درصدی طرح برق امید

وزیر نیرو گفت: همزمان با اجرای طرح برق امید که با مصوبه هیات وزیران در آغاز شهریور ماه وارد مراحل برنامه ­ریزی برای اجرا شد و از آبان ماه عملیاتی خواهد شد، حدود نیمی از روستاییان از امتیاز تخفیف 100درصدی این طرح برخودار خواهندشد.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح طرح های کلان ملی که از طریق ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری برگزار شد، گفت: آب و برق بعنوان دو کالای راهبردی و زیرساختی برای هموطنان شهرنشین و روستا نشین است و در این دو زمینه اقدامات وسیعی انجام شده است.

وی به ارائه آماری از وضعیت برخوردای مردم ایران و جهان از صنعت آب و برق پرداخت: امروز جمعیت شهری تحت پوشش انرژی برق در جهان 96 درصد است، در کشورمان 100درصد جمعیت تحت پوشش برق هستند و همچنین جمعیت روستایی تحت پوشش برق درجهان 79 و در کشورما نزدیک 100درصد یعنی 99.7 درصد است که تاپایان فعالیت دولت تدبیر و امید به 99.9 خواهد رسید که شامل 20هزار خانوار عشایر کوچنده هم خواهد بود. عشایر کوچنده از سیستم های قابل حمل خورشیدی از نعمت برق برخودار خواهند شد.

اردکانیان ادامه داد: جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آب در جهان اشاره و آن را 85 درصد است که این رقم در کشورمان صددرصد است و جمعیت روستایی جهان تحت پوشش از جهت آب پایدار 53درصد است و در ایران 82.5 درصد است.

وزیر نیرو با بیان اینکه اتفاق های خوبی در بیش از هفت سال گذشته صورت گرفته است، افزود: علاوه بر 900 هزار نفری که پیش از دولت تدبیر و امید در روستاها از شبکه آب سالم و پایدار برخودار بودند، هشت میلیون نفر دیگر به این جمعیت اضافه شده و 1.4 میلیون نفر دیگر هم تاپایان دولت اضافه خواهند شد به نحوی که در هرهفته 35 روستا به این شبکه وصل شده اند.

وی گفت: امروز یازده هزار و 918 روستا در کشور از نعمت آب سالم و پایدار برخودارند.

اردکانیان با بیان اینکه سه هزار و 79 روستا در دولت تدبیر و امید برق­دار شده­ است، اعلام کرد: تا پایان دولت به رکورد 99.9 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش شبکه برق خواهیم رسید.

وزیر نیرو افزود: همزمان با اجرای طرح برق امید که با مصوبه هیات وزیران در آغاز شهریور ماه وارد مراحل برنامه­ریزی برای اجرا شد و از آبان ماه عملیاتی خواهد شد، حدود نیمی از روستاییان از امتیاز تخفیف 100درصدی این طرح برخودار خواهندشد.

وی در پایان گفت: ارزیابی های صورت گرفته از سال گذشته بیانگر آن است که چنانچه این هموطنان همان شیوه مصرف را ادامه دهند جمعیتی حدود 10 میلیون نفر از روستاییان از تخفیف 100درصدی برق امید برخوردار خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران