صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519610 تاریخ : 1399/06/26-13:17:05
,17,
برخورداری خیریه ها از معافیت مالیاتی در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی

برخورداری خیریه ها از معافیت مالیاتی در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی

موسسات خیریه و خصوصی باید اطلاعات پرداخت های حمایتی خود را از طریق حواله های الکترونیک انجام دهند و با ثبت این اطلاعات از معافیت مالیاتی عملکرد سال 99 برخوردار می شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اساس بند (ح) تبصره 17 قانون بودجه سال 1399 کشور، تمامی دستگاه های موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می کنند، مکلفند همه حمایت ها و کمک های خود را به افراد حقیقی تنها از طریق حواله های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمند سازی وزارت تعاون در این خصوص گفت: اجرای این بند، می تواند نقش موثری در ارتقای شفافیت عملکرد موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد ایفا کند.

مریم میرمالک با بیان اینکه موسسات خیریه در تمامی کشورها از ارکان بخش رفاه اجتماعی به شمار می روند، افزود: با این وجود، در صورت نبود نظارت مناسب و دقیق، امکان استفاده از عنوان خیریه برای پولشویی و سوءاستفاده امکان پذیر است که موجب سلب اعتماد عمومی به خیریه ها می شود.

به گفته وی با اجرای تبصره یاد شده، ثبت دقیق اطلاعات پرداخت های حمایتی مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه ها خواهد بود و به این ترتیب شفافیت در پرداخت های حمایتی این موسسات ممکن خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون تاکید کرد: این اقدام در فرایند مالیاتی امسال که مربوط به عملکرد سال 1398 است، هیچ تغییری نخواهد کرد و سامانه ایجادی مبنای معافیت مالیاتی عملکرد سال 1399 است که در سال 1400 منظور خواهد شد.

وزارت تعاون پیش از این طی اطلاعیه ای اعلام کرده بود که پرداخت های حمایتی خیریه ها باید به صورت حواله الکترونیک (ساتنا، پایا) انجام شود و در قسمت «بابت» این حواله ها کد «شناسه پرداخت» را درج کنند.

در این اطلاعیه تاکید شده بود که عدم رعایت این موارد در پرداخت های نقدی بر اساس این قانون، سبب عدم بهره مندی موسسات خیریه از معافیت مالیاتی در زمینه کمک های نقدی پرداختی خواهد شد.

براساس این گزارش، شناسه پرداخت مربوط به هر کمک نقدی به هر شخص حقیقی، کدی 24 رقمی است که سه رقم نخست آن عدد 110 است، ارقام چهارم تا چهاردهم را ارقام شناسه ملی یازده رقمی موسسه تشکیل می دهد و ارقام پانزدهم تا بیست و چهارم، (بدون صفر) شماره تلفن همراه مدیرعامل مؤسسه خیریه خواهد بود.

برای شناسایی مشکلات احتمالی این فرآیند تا پایان شهریورماه 1399 این رویه به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

چنانچه مؤسسات خیریه با مشکلی در این فرآیند مواجه شوند می توانند، مشکلات را برای بررسی و رفع آن به پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.ir اعلام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 137
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران