صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521493 تاریخ : 1399/07/28-09:29:43
,15,
برای پیدا کردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه کنید

برای پیدا کردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه کنید

گوگل سرانجام قابلیتی را برای یافتن آهنگی که مرتب در ذهن کاربر تکرار می شود اما هیچ کلمه ای از آن را به خاطر ندارد، عرضه کرد.

به گزارش بانک و صنعت، قابلیت Hum to search یا "برای جست و جو زمزمه کنید" در اپلیکیشن گوگل برای iOS اپل و اندروید عرضه شد. کاربران می توانند با زمزمه کردن یا آواز خواندن در میکروفون گوشی، آهنگی را که مد نظرشان است، پیدا کنند.

این فناوری به این صورت کار می کند که کاربر به مدت 10 تا 15 ثانیه آهنگی که در ذهنش تکرار می شود را زمزمه می کند و فناوری گوگل ملودی آهنگ را گرفته و آن را به یک توالی مبتنی بر اعداد تبدیل می کند و این توالی می تواند برای شناسایی آهنگها بر مبنای منابع مختلف شامل آواز افراد، زمزمه کردن یا سوت زدن و همچنین رکوردینگ استودیو مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل هوش مصنوعی شناسایی کننده آهنگ را در سال 2017 با گوشی پیکسل 2 عرضه کرد که تلاش کوچکی از سوی این شرکت برای فراهم سازی امکان شناسایی آهنگ توسط گوشی بدون اتصال به اینترنت بود. این شرکت سال بعد هوش مصنوعی را به اپلیکیشن توسعه داد که در آن کاربران می توانستند از اپلیکیشن بپرسند چه آهنگی پخش می شود.

این فناوری انتظار ندارد کاربر خواننده کامل باشد و نتایج بر مبنای آهنگ باشد. زمانی که نتایج ظاهر می شوند، کاربر می تواند آهنگی که فکر می کند مورد نظرش بوده است را انتخاب کند.

در نتایج ظاهر شده همچنین ویدیوی موزیک، آنالیز آهنگ و حتی کاور آهنگ هم دیده می شود. همچنین لینکی برای شنیدن آهنگ در سرویسهای پخش موسیقی نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، این فناوری در برنامه Assistant گوگل هم کار می کند. این قابلیت در حال حاضر در 20 زبان موجود است و گوگل امیدوار است در آینده زبانهای بیشتری را اضافه کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 159
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران