در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521691 تاریخ : 1399/07/30-12:14:29
,15,
برای دفع حمله سایبری به دستگاه های دولتی همکاری کردیم

آذری جهرمی:

برای دفع حمله سایبری به دستگاه های دولتی همکاری کردیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حملات سایبری که چند روز قبل به دستگاه های دولتی انجام شد، گفت: برای خنثی کردن حملات سایبری مساعدت کردیم، اما در این باره جزئیات این مسئله باید وزارت اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی اطلاع رسانی کنند.

به گزارش بانک و صنعت، محمد جواد آذری جهرمی امروز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت و در جمع خبرنگاران ا درباره حملات سایبری صورت گرفته به سازمان های دولتی افزود: مراکز حساس مانند سازمان بنادر به لحاظ موضوعات حملات سایبری زیر مجموعه وزارت اطلاعات هستند و این وزارتخانه همراه با مرکز ملی فضای مجازی باید اطلاع رسانی کنند. اما مساعدت هایی که برای مقابله با این موضوع نیاز بود از سوی وزارت ارتباطات انجام شده است.

آذری جهرمی درباره آخرین وضعیت اینترنت رایگان برای آموزش مجازی گفت: دانشجویانی به نمایندگی از یک میلیون دانشجوی دانشگاه آزاد، جلسه ای با ما داشتند و بحثشان این بود که سامانه های دانشگاه آزاد رایگان نشده و دانشجویان این دانشگاه برای استفاده از آموزش در فضای مجازی دارای مشکل هستند.

وی خاطرنشان کرد: حرف این دانشجویان درست بود اما باید توجه داشت که دانشگاه آزاد که از دانشجویان، شهریه اخذ کرده و بابت تشکیل کلاس هزینه می گیرد، باید این بسترها را فراهم کند.

آذری جهرمی گفت: اما در هر حال امروز با رییس جمهوری صحبت کردم و وی گفت تمام سامانه های آموزشی دانشگاه آزاد نیز به صورت رایگان از طریق شبکه ملی اطلاعات در دسترس باشد که این اتفاق از فردا رخ خواهد داد.

وزیر ارتباطات افزود: برخی از اساتید دانشگاه ها از دانشگاه فرهنگیان و برخی اساتید سایر دانشگاه ها به علت این که لیست های ابتدایی شان تکمیل نبود، از ثبت نام برای دریافت بسته آموزشی جا مانده بودند. به همین دلیل با هماهنگی های انجام شده امروز سامانه مجدد باز می شود تا آن هایی که از ثبت نام جا مانده اند بتوانند از طریق سایت برای دریافت بسته اینترنتی اقدام کنند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: در یک هفته اخیر رشد قابل ملاحظه ترافیک را در شبکه شاهد هستیم. تعطیل شدن مدارس نقش بسزایی در بالا رفتن ترافیک شبکه داشته است. به همین واسطه برای کنترل پایش کیفیت، کمیته ای را تشکیل دادیم تا وضعیت کیفیت اینترنت را از این طریق بسنجیم و آن را در دسترس عموم قرار دهیم که این کار به صورت دائم در حال پیگیری است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 135
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران