در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520214 تاریخ : 1399/07/06-10:45:58
,15,
برای توسعه اینترنت نسل پنجم نیاز به آمادگی داریم

معاون وزیر ارتباطات:

برای توسعه اینترنت نسل پنجم نیاز به آمادگی داریم

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای توسعه اینترنت نسل پنجم نیاز به آمادگی داریم و باید از الان برای بسط این تکنولوژی تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (یکشنبه) در مراسم رونمایی از کاربست های 5G در ایران و «انعقاد تفاهم نامه های خودروی خودران و بیمارستان هوشمند» که در سالن پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: ورود به شبکه نسل پنجم منطبق بر مطالعات کارشناسی و تدوین نقشه راهی اتفاق افتاده که در دو سال گذشته در دستور کار وزارت ارتباطات بوده است.

وی افزود: معرفی فناوری­های نوین همواره با موافقت­ها و مخالفت­هایی همراه بوده است، امروز پنج تفاهمنامه در این راستا به امضا می رسد تا توسعه این فناوری در کشور ما سرعت بگیرد.

هاشمی با بیان اینکه اسناد بالادستی و تکالیف قانونی ما بر این نکته تاکید دارد که 10 درصد ترافیک شبکه ملی اطلاعات باید بر بستر فناوری های نوین ارائه شود، ادامه داد: همچنین طبق مصوبه ای در افق 1404، باید 10 درصد از اقتصاد کل کشور سهم اقتصاد دیجیتال باشد و 5G از فناوری هایی است که برای این کار باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: صحبت از فناوری نسل پنجم ارتباطات، صرفا اطلاعاتی نیست و پدیدآورنده زیست بوم نوآورانه برای اقتصاد دیجیتال است. کشور ما در بحث 5G قابلیت رقابتی دارد چراکه این فناوری وابستگی کمتری به سخت افزار دارد و بیشتر در مباحث نرم افزاری و فکرافزاری می گنجد و جوانان ما هم ثابت کردند که در این حوزه بسیار موفق بودند. تمرکز فناوری 5G بر نرم افزار است و ما می توانیم از این ظرفیت استفاده و سهم خود ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه ما امروز شاهد در هم تنیدگی نسل پنجم با سایر فناوری ها مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا هستیم، افزود: ما در حوزه هوش مصنوعی در جهان از رتبه­ های خوبی برخورداریم اما کاربست ها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری ادامه داد: فراگیری نسل پنج تلفن همراه در سال 2025 اتفاق می افتد اما برنامه ما اکنون ایجاد آمادگی برای جذب این تکنولوژی و نگاه ما نگاهی فعال به تکنولوژی است و باید به کاربست هایی مانند مشاوره جراحی از راه دور، سلامت الکترونیکی، خودروهای خودران، حمل و نقل هوشمند و آموزش مجازی توجه ویژه کنیم.

هاشمی با بیان اینکه نباید نسل پنجم ارتباطات را در امتداد نسل چهارم بدانیم، گفت: برای توسعه اینترنت نسل پنجم نیاز به آمادگی داریم و باید از الان برای بسط این تکنولوژی تلاش کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران