صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516436 تاریخ : 1399/04/31-18:02:52
,17,
برای افزایش صادرات به کشور های همسایه نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

برای افزایش صادرات به کشور های همسایه نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه میز کالا کشور امارات با اشاره به اینکه باید برای صادرات به امارات نقشه راه مشخصی تعیین شود، تصریح کرد: برای افزایش صادرات به کشور های همسایه نیازمند حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه امور هستیم.

به گزارش بانک و صنعت، حمید زادبوم در این جلسه که با حضور اعضای اتاق مشترک ایران و امارات، اتاق بازرگانی ایران، فعالان اقتصادی ایران در امارات، نمایندگان بانک مرکزی، وزارت کشاورزی، وزارت امور خارجه و ...، در محل سازمان توسعه تجارت برگزار شد؛ پیشنهاد کرد: پایانه صادراتی میوه و تره بار در بنادر ایجاد شود.

وی به کمبود کانتینرهای یخچالدار اشاره کرد و گفت: در تلاش برای رفع این مشکل هستیم و در همین خصوص برای واردات کانتینر یخچالی باید پیش از تصمیم برای تامین ارز آن برنامه ریزی شود و همچنین در صورت تولید داخلی کانتینر های یخچالدار باید مراقب انحصار در میان تولیدکنندگان آن باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران توضیح داد: برای واردات کانتینر یخچال دار دست دوم می توانیم با کمک کمیته ماده یک اقدام کنیم به صورتی که مورد توافق طرفین بوده و در نهایت مورد اعتراض تولیدکنندگان داخلی قرار نگیرد.

وی همچنین درباره واردات بدون انتقال ارز اظهار کرد: بانک مرکزی در صورتی که اثبات شود منشا ارز خارج از ایران باشد مشکلی برای واردات مواد اولیه و تجهیزات کارخانجات تولیدی ندارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران