سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 453081 تاریخ : 1398/01/26-17:01:33
,17,
برآورد 2200میلیارد تومان خسارت سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت

بررسی های اولیه نشان می دهد

برآورد 2200میلیارد تومان خسارت سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برآورد خسارت های اولیه بخش صنعت، معدن و تجارت در سیل اخیر تاکنون به 22 هزار و 400 میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، خسارت های وارد شده به واحدهای صنعتی تاکنون پنج هزار میلیارد ریال، واحدهای صنفی نزدیک به چهار هزار و 500 میلیارد ریال، قالیبافان حدود یک هزار و 300 میلیارد ریال و زیرساخت ها و تاسیسات شهرک های صنعتی و راه های دسترسی به معادن نزدیک به یک هزار و 550 میلیارد ریال برآورد شده است.

طبق برآوردهای اولیه تاکنون 382 واحد صنعتی و 17 هزار و 900 نفر قالیباف در سیل اخیر آسیب دیده اند.
البته هنوز خسارت های وارد شده به صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با توجه به وضعیت کنونی قابل بررسی نیست اما طبق بررسی های اولیه این میزان نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

خسارت ها در استان های سیلزده

در استان گلستان یکصد واحد و 10 هزار نفر، استان مازندران 30 واحد و یک هزار نفر، استان ایلام 80 واحد و 200 نفر، استان لرستان 125 واحد و 6 هزار و 200 نفر، استان کرمانشاه 30 واحد و 500 نفر و چهارمحال و بختیاری 17 واحد در قالیبافی خسارت دیده اند. 
خسارت های وارد شده به بخش قالیبافی استان خوزستان هنوز قابل بررسی نیست.
تاکنون در استان های گلستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، مازندران، لرستان و چهارمحال و بختیاری 26 شهرک صنعتی از نظر زیرساخت و تاسیسات شهرک دچار خسارت شده اند.
همچنین از محل اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برای بازسازی و دسترسی به معادن 154 میلیارد و 700 میلیون تومان اختصاص داده شده است. 
خسارت مربوط به استان خوزستان در این بخش هنوز در دسترس نیست.
بارندگی های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفندماه گذشته آغاز شد و همه استان های کشور را درگیر کرد.
استان های گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط اضطراری قرار گرفتند.
وزیر کشور یکشنبه (بیست و پنجم فروردین ماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، میزان خسارت سیل را تا 35 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 25 استان و بیش از چهار هزار و 400 روستا در کشور درگیر سیل شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 158
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه