صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518064 تاریخ : 1399/05/28-11:30:15
,17,4,
بدترین سقوط اقتصاد تایلند از بحران اقتصادی آسیایی تاکنون رقم خورد

در سه ماه دوم 2020

بدترین سقوط اقتصاد تایلند از بحران اقتصادی آسیایی تاکنون رقم خورد

تایلند با بدترین سقوط خود از بحران اقتصادی 1998 آسیا تا کنون روبرو شد. تأثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا باعث شد تا دولت تایلند پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را کاهش دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، در سه ماهه دوم امسال اقتصاد تایلند با بدترین سقوط خود از بحران اقتصادی 1998 آسیا تا کنون روبرو شد. تأثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا باعث شد تا دولت تایلند پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را کاهش داده و مشوق های اقتصادی بیشتری اعلام کند.

داده های سازمان برنامه ریزی دولتی تایلند نشان داد توریسم خارجی با سقوطی 100 درصدی روبرو شده که این بزرگترین ضربه را به دومین اقتصاد بزرگ منطقه جنوب شرق آسیا وارد کرده است. محدودیت های قرنطینه ای مبارزه با کرونا هم باعث شده است مصرف، سرمایه گذاری بخش خصوصی و صادرات کاهش یابند.

اقتصاد تایلند که وابستگی سنگینی به صنعت توریسم و صادرات دارد در 3 ماهه دوم 12.2 درصد نسبت به 3 ماهه دوم سال گذشته آب رفت. این در حالی اتفاق می افتد که در سه ماهه منتهی به ماه مارس هم اقتصاد تایلند با سقوطی 2 درصدی روبرو شده بود.

سقوط اقتصادی تایلند در 3 ماهه دوم نسبت به 3 ماهه قبل 9.7 درصد شد که بالاترین نرخ سقوط 3 ماهه در تاریخ این کشور است.

این در حالی است که اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی می کردند اقتصاد 13.3 درصد نسبت به سال قبل و 11.4 درصد نسبت به 3 ماهه قبلی آب برود.

به این ترتیب انجمن ملی توسعه اقتصادی و اجتماعی ویتنام پیش بینی خود در مورد رشد اقتصادی امسال را کاهش داد. این انجمن حالا پیش بینی می کند که اقتصاد در سال 2020 بین 7.3 درصد تا 7.8 درصد آب خواهد رفت. این در حالی است که در پیش بینی قبلی میزان سقوط 5 تا 6 درصد تخمین زده شده بود.

بیشترین سقوط اقتصادی تایلند قبلاً در 1998 اتفاق افتاده بود و اقتصاد این کشور 7.6 درصد آب رفته بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران