صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517764 تاریخ : 1399/05/23-13:43:07
,17,4,
بدترین سقوط اقتصادی اروپا نصیب انگلستان شد

در سه ماهه دوم 2020

بدترین سقوط اقتصادی اروپا نصیب انگلستان شد

تحت تأثیر قرنطینه های مقابله با کرونا، اقتصاد انگلستان بیش از هر کشور اروپایی دیگری در 3 ماهه دوم امسال سقوط کرد و به لحاظ تکنیکی وارد رکود شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، تحت تأثیر قرنطینه های مقابله با کرونا، اقتصاد انگلستان بیش از هر کشور اروپایی دیگری در 3 ماهه دوم امسال سقوط کرد و به لحاظ تکنیکی وارد رکود شد.

طبق گزارش جدیدی که عصر چهارشنبه منتشر شد تولید ناخالص داخلی (جی دی پی) انگلستان در 3 ماهه دوم امسال 20.4 درصد آب رفت که این بدترین سقوط از آغاز ثبت این آمار در 1995 تا کنون است.

این گزارش نشان می دهد که آسیب اقتصادی بسیار گسترده بوده است. در سه ماهه دوم بخش ساخت وساز 35 درصد آب رفته، بخش خدمات که بزرگترین بخش اقتصاد انگلستان است 20 درصد سقوط کرده و تولیدات صنعتی 17 درصد کمتر شده است.

در ماه ژوئن با بازگشت ساخت وساز ریکاوری اقتصادی آغاز شده و بخش خدمات هم 7.7 درصد رشد داشته است.

همچنین در این گزارش مشخص شد که در 3 ماهه دوم هزینه کردهای دولت 14 درصد کاهش یافته، در حالی که سرمایه گذاری شرکت ها 31.4 درصد سقوط کرده است. خرج کردهای مصرف کنندگان با افتی 23.1 درصدی همراه بوده اما صنعت مهمان پذیری بیش از همه و 75 درصد سقوط داشته است.

دستمزدها و درآمدها هم 1.6 درصد افت کرده که این بزرگترین افت از 2008 تا کنون و اولین افت از 2015 تا کنون بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران