در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511926 تاریخ : 1399/02/11-11:14:40
,17,4,
بدترین رکود اقتصادی آلمان از جنگ جهانی دوم رقم خورد

با شیوع کرونا

بدترین رکود اقتصادی آلمان از جنگ جهانی دوم رقم خورد

برترین اقتصاد اروپا، آلمان، از پاندمی ویروس کرونا آسیب دردناکی دیده و با عمیق ترین رکود اقتصادی خود از جنگ جهانی دوم تا کنون روبرو شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، برترین اقتصاد اروپا، آلمان، از پاندمی ویروس کرونا آسیب دردناکی دیده و با عمیق ترین رکود اقتصادی خود از جنگ جهانی دوم تا کنون روبرو شده است.

طبق پیش بینی رسمی وزارت اقتصاد آلمان که در روز چهارشنبه منتشر شد، اقتصاد این کشور پس از یک دهه رشد، امسال با رکودی 6.3 درصدی همراه خواهد شد. این چشم انداز اندکی خوش بینانه تر از آن چه در اوایل این ماه توسط صندوق بین المللی پول پیش بینی شده بود می باشد. آی ام اف پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی آلمان به منفی 7 درصد برسد.

وزارت اقتصاد آلمان پیش بینی کرد پس از عبور از پایین ترین نقطه اقتصاد در سه ماهه دوم امسال، در نیمه دوم فعالیت های اقتصادی بهبود یافته و این کشور در سال 2021 با رشد اقتصادی 5.2 درصدی روبرو شود.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان گفت: ما با چالش های بزرگ سیاسی و اقتصادی روبرو هستیم و علی رغم تأثیرات ویران گر ویروس بر اقتصاد آلمان نباید برای برداشتن محدودیت های زندگی اجتماعی عجله کنیم.

پاندمی کرونا تا به حال 1.1 تریلیون دلار برای دولت آلمان خرج داشته، چراکه دولت اقدامات تشویقی بی سابقه ای برای حمایت از اقتصاد تحت فشار این کشور به کار گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 139
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران