تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515030 تاریخ : 1399/04/07-14:48:31
,13,
بخش خصوصی برای خرید غیردولتی گندم طرح ارائه کند

وزیر جهاد کشاورزی:

بخش خصوصی برای خرید غیردولتی گندم طرح ارائه کند

وزیرجهاد با بیان این که بخش خصوصی باید طرحی برای خرید غیر دولتی گندم ارائه دهد،گفت: در این طرح باید ابعاد مختلف خرید به صورت یک پکیج کامل تدوین شود تا بتوانیم آن را به دولت ارائه کنیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم اندیشی گندم کاران و صنایع وابسته بر لزوم اعمال نظر بخش خصوصی در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها تأکید و اظهار کرد: باید کمیته یا کارگروه مشترکی در معاونت زراعت تشکیل شود تا برای سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها از نظر و ایده فعالان بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی افزود: به جهت هم اندیشی مستمر، دعوت می کنم رئیس بنیاد ملی گندمکاران به نمایندگی از بخش خصوصی مرتبط با گندم، در شورای مدیران وزارت جهاد کشاورزی که مباحث کلان را برعهده دارند، شرکت کنند تا بتوانیم از نظرات بنیاد بهره ببریم.

خاوازی با اشاره به وظیفه تعیین قیمت در هیأت دولت خاطرنشان کرد: تمام قیمت گذاری ها توسط سازمان برنامه و بودجه تعیین می شود و شورای اقتصاد در این خصوص با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی دارد بنابراین ما در جلساتی که با سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت، از نظرات بخش خصوصی استفاده می کنیم.

وی با بیان این نکته که بخش خصوصی باید طرحی برای خرید غیر دولتی گندم ارائه دهد، عنوان کرد: در این طرح باید ابعاد مختلف خرید گندم دوروم، آرد و یارانه بخش آرد به صورت یک پکیج منسجم و کامل تدوین شود تا بتوانیم آن را به هیأت دولت ارائه دهیم.

خاوازی افزود: مباحث مرتبط با گندم دوروم از تولید که حدود یک میلیون تن ظرفیت داریم تا اشتغال و صادرات باید به صورت کامل مطرح شود تا بتوانیم یک تصویر درست و کامل از آن در هیأت دولت ارائه دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به آمادگی بخش تحقیقات و ترویج برای آموزش بهره برداران کشاورزی گفت: ترویج مسئله مهمی است که می تواند در افزایش تولید و افزایش بهره وری نقش آفرینی کند.

او در رابطه با مشکلات تأمین سوخت در بخش کشاورزی گفت: در بخش سوخت مشکلاتی در تأمین سوخت صیادان، گلخانه دارها، تراکتور و کمباین داریم که با تعامل بیشتر وزارت راه، نیرو، نفت و صنعت، معدن و تجارت با وزارت جهاد کشاورزی برطرف خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی، نهاده های کشاورزی را دغدغه اصلی وزارت جهاد کشاورزی دانسته و تاکید کرد: باید رسیدن کود و آفت کش به گندمکاران برای کشت پاییزه به صورت 100 درصد تضمین شود.

وی در رابطه با مطالبات گندم کاران و کلزاکاران تصریح کرد: در رابطه با مطالبات گندم و کلزا در هیئت دولت بحث کردیم و امیدواریم به سرعت به راهکار مناسبی برسیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 258
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران