صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447140 تاریخ : 1397/11/06-18:10:51
,17,21,
بخشودگی جرایم بانکی در سال 98 تکرار می شود

سلیمانی:

بخشودگی جرایم بانکی در سال 98 تکرار می شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 از بخشودگی جرایم بانکی در سال آینده و ضمانت اجرایی آن خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسن سلیمانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98  با اشاره به مصوبه این کمیسیون برای بخشودگی جرایم بانکی، گفت: در بودجه سال آینده برای بخشش اصل سود و سود مرکب وام ها زیر 100 میلیون تومان، 7 هزار و 200 میلیارد تومان لحاظ شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشودگی وام ها تکرار قانون بودجه سال 97 است، ادامه داد: براساس این مصوبه استفاده از بخشودگی وام های زیر 100 میلیون تومان  یکبار در سال خواهد بود، به عبارتی اگر فردی وام زیر 100 میلیون تومان گرفته باشد کل مبلغ را پرداخت کند دیگر لازم نیست سود و جریمه دیرکرد را نیز پرداخت کند تا وام تسویه شود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص وام با مبالغ بیشتر، اظهار داشت: برای تشویق تولید کننده در بودجه سال 97 بخشودگی بانکی لحاظ شد که این مورد نیز در بودجه سال آینده تکرار شد.

وی تاکید کرد: بخشودگی وام ها بالای 100 میلیون تومان، تنها برای سود مرکب است، یعنی تولید کننده برای تسویه این بدهی باید اصل و سود وام را پرداخت کند، سود مرکب آن مورد بخشش قرار می گیرد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در خصوص ضمانت اجرای این دو مصوبه  گفت: در سال 97 شاهد بودیم که این 2 بند از قانون بودجه اجرا نشده است، اشکالات ویراشی و شکلی داشت، این ایرادها برطرف شده، نکته مهم این است که در بودجه سال 97 مدت اجرای قانون را 6 ماه در نظر گرفته بودیم برای سال آینده بازه زمانی لحاظ نشده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران