بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520421 تاریخ : 1399/07/08-14:46:56
,17,4,
بحران کرونا به اندازه بحران مالی 2008 به اقتصاد روسیه ضرر نزد

بحران کرونا به اندازه بحران مالی 2008 به اقتصاد روسیه ضرر نزد

رییس اتاق حسابرسی روسیه و وزیر سابق مالی این کشور گفت: اقتصاد روسیه در مواجهه با بحران کرونا عملکردی بهتر نسبت به بحران مالی 2008 داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، آلکسی کوردین، رئیس اتاق حسابرسی روسیه و وزیر سابق مالی این کشور، در مصاحبه اختصاصی با راشاتودی گفت: اقتصاد روسیه در مواجهه با بحران کرونا عملکردی بهتر نسبت به بحران مالی 2008 از خود نشان داده است.

کوردین گفت: در حالی که هیچ کشوری در جهان برای بحران کرونا آمادگی نداشت، روسیه به خوبی در مقابل این چالش ایستادگی کرد.

او گفت: با اینکه اقتصاد روسیه تحت تأثیر عواقب پاندمی کرونا 4 تا 5 درصد آب خواهد رفت، اما این سقوط اقتصادی هنوز خیلی از آن چه قبلاً پیش بینی شده بود بهتر است.

کوردین ادامه داد: وضعیت اقتصادی کنونی قطعاً از آن چه در آغاز پاندمی پیش بینی شده بود بهتر است و نسبت به سقوط 8 درصدی اقتصاد این کشور در بحران مالی 2008-2009 عملکردی مناسب تر محسوب می شود.

با این حال او تاکید کرد که در مقایسه با بحران سال 2008 تعداد شرکت های بیشتری مجبور شدند فعالیت های خود را تعطیل کنند و حالا برای سرپا ماندن نیازمند کمک های مالی از سوی دولت هستند. همچنین در صورت بروز موج دوم شیوع کرونا به کمک های بیشتری نیاز خواهیم داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران