در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520247 تاریخ : 1399/07/06-15:57:58
,17,
با واگذاری امور به جوانان آینده ایران تضمین می شود

شریعتمداری:

با واگذاری امور به جوانان آینده ایران تضمین می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: راه حل مشکلات کشور واگذاری امور به جوانان است و در این صورت امید و آینده ایران تضمین می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم عصر علمی و فرهنگی با تاکید بر ضرورت توجه به جوانان خلاق و نوآور گفت: جوانان کار و تلاش خستگی ناپذیر و مجاهدانه دارند، بنابراین باید کار اجرایی را به آنان سپرد.

وی تصریح کرد : در همین دوره دو ساله در مجموعه وزارت تعاون با استفاده از جوانان در رده های مدیریتی و با احترام به پیشکسوتان و نشاندن آنها در جایگاه رفیع، از نظرات و تجارب آنها در کسوت مشاور عالی بهره گرفتیم.

وزیر تعاون سپردن امور به جوانان را مورد وفاق تمامی جناح های کشور دانست و افزود: در مورد موضوع واگذاری امور به جوانان و اهمیت دادن به نقش و جایگاه آنان، همواره یک وفاق ملی در بین همه جناح ها وجود داشته و در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید شده است.

وی تاکید کرد: اهمیت دادن به جوانان و جایگاه آنها ضروری است و با توجه به این مهم بدون تردید کشور نجات خواهد یافت.

وزارت تعاون نهاد دولتی متکفل امور اجتماعی کشور است

شریعتمداری با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی باید احیاگر و پشتیبان این مجموعه باشد، افزود : مجموعه وزارت تعاون، بزرگترین نهاد دولتی متکفل امور اجتماعی کشور است که مشابه دیگری ندارد.

وی تصریح کرد: این وزارتخانه در حوزه رفاه اجتماعی به خصوص حوزه آسیب های اجتماعی دارای وظیفه و مسئولیت های حساسی است.

وزیر تعاون با اشاره به گستره مخاطبان مجموعه وزارت تعاون، اظهار داشت: جامعه مخاطب این وزارتخانه همه ایرانیان را شامل می شود، به گونه ای که 45 میلیون نفر از جمعیت کشور و سه و نیم میلیون نفر از بازنشستگان مخاطب سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: یک و نیم میلیون نفر از بازنشستگان کشوری که به هر ترتیب با جامعه کارو تولید مرتبط هستند نیز مخاطب این وزارتخانه هستند.

وزیر تعاون بر ضرورت احیای فرهنگ گذشت، ایثار و از خودگذشتگی تاکید کرد و تصریح کرد : باید با تلاش و احیای فرهنگ صدق و صفا، راستگویی و مذموم کردن دروغ و هتک حیثیت افراد، این مقوله ها به جایگاه واقعی خود برگردند.

شریعتمداری با تاکید بر اهمیت اثرگذاری اصحاب علم و اندیشه در فرهنگ جامعه، گفت: جایگاه اصحاب اندیشه را شفقت و مهربانی حکومت ها تعیین نمی کند بلکه از سوی مردم تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان، علما و صاحبان فکر و اندیشه نباید با تغییر تفکرات سیاسی و جابجا شدن دولت ها افول کنند، افزود: حیات یک ملت در استمرار فکر و اندیشه علمی و فرهنگی آن است.

وزیر تعاون با بیان اینکه بسیاری از مولفان و اصحاب علم و اندیشه با استفاده از نبوغ، فکر، اندیشه و صفای دل و الهام توانستند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند، گفت: صاحبان علم و فرهنگ خواسته ای جز قدرشناسی از سوی حکومت ها ندارند.

در این مراسم از سه کتاب روضة الشهدا ، پارچه های ایرانی و همگام با زمانه و همچنین سامانه فروش آنلاین، مجله کتاب امروز و کاشی مفاخر رونمائی شد و برگزیدگان جشنواره کرونا امید نیز تقدیر شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران