تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522829 تاریخ : 1399/09/04-10:45:32
,1,
با طرح همیاران مهر کمک شما به نیازمندان همیشگی می شود

با طرح همیاران مهر کمک شما به نیازمندان همیشگی می شود

مشارکت در طرح همیاران مهر به جای کمک های بلاعوض به نیازمندان موجب می شود با پرداخت وام به نیازمندان چرخه نیکی ابدی شده و ادامه داشته باشد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک در راستای توسعه و گسترش فرهنگ قرض الحسنه و همسو با نیات خیرخواهانه هموطنان، اقدام به تأمین مالی جمعی، به منظور حمایت از نیازمندان تحت عنوان «طرح همیاران مهر» کرده است.

در این طرح، متقاضیان مبلغ مورد نظر خود را در قالب عقد صلح و به صورت بلاعوض در حسابی تعریف شده، نـزد بانک قرض الحسنه مهر ایران واریز می کنند. بانک نیز متعهد می شود مبالغ اهدا شده از سوی خیرین را، به پرداخت تسهیلات به اقشار نیازمند جامعه در زمینه های اشتغال، تأمین معیشت جوانان، بانوان سرپرست خانوار، درمان، تحصیل و همچنین بازسازی و توسعه روستاها و مناطق محروم و ... تخصیص دهد. کارمزد وام ها در طرح همیاران مهر بین صفر تا 2 در صد است.

این طرح کارکردهای خیرخواهانه دیگری نیز در خود تعریف کرده است؛ به نحوی که از طریق آن می توان با اهدای برگه همیاران مهر در مراسم ترحیم و بزرگداشت درگذشتگان، تحت عنوان باقیات و صالحات متوفی، به جای هزینه خرید تاج گل و... این کار خیر و انسان دوستانه را گسترش داد؛ عمل خیری که علاوه بر اینکه لبخندی به لب یک نیازمند می نشاند سبب آرامش روح متوفی می شود.

تلاش برای کاهش ناهنجاری های اجتماعی

برخی از اهداف طرح همیاران مهر بانک مهر ایران را می توان این گونه برشمرد: کمک به توسعه مناطق محروم از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، کمک به رشد شاخص های بهداشت، درمان، آموزش و ... در سراسر کشور، ارتقای فرهنگ نوع دوستی و قرض الحسنه در کشور، فرهنگ سازی خیر ابدی و در گردش برای نیازمندان در کشور، هدفمندسازی کمک های خیرین، به منظور تبدیل کمک های موقت و کوتاه مدت به کمک های دائمی و در گردش.

مبالغ جمع آوری شده در چارچوب طرح همیاران مهر در زمینه های مختلف عام المنفعه به کار می رود؛ از جمله مواردی همچون: اشتغال جوانان، بهداشت و درمان، اشتغال زنان سرپرست خانوار، اشتغال زندانیان جرایم غیرعمد، بازسازی و توسعه روستاها و مناطق محروم و همچنین احیای زیرساخت های سنتی مانند قنات ها، مراکز فرهنگی، تاریخی، هنری و... .

مشارکت در طرح همیاران مهر به جای کمک های بلاعوض به نیازمندان موجب می شود با پرداخت وام به نیازمندان چرخه نیکی ابدی شده و ادامه داشته باشد. دیگر اینکه فرد می تواند با مشارکت در این طرح، استان یا شهرستانی را که تمایل دارد پولش در آن منطقه هزینه شود انتخاب کند. این ویژگی مزیتی برای افرادی است که از کاستی هایی در برخی نقاط از کشور مطلع هستند و می توانند با کار نیکشان به آبادسازی آن مناطق کمک کنند.

امکان معرفی افراد نیازمند از سوی مشارکت کنندگان

مشارکت در طرح همیاران مهر بانک مهر ایران بهره مندی از اجر معنوی و خیر دائمی از طریق چرخش مداوم مبلغ اهدایی بین تعداد زیادی از نیازمندان را در پی دارد. بانک مهر ایران حتی این مورد را در نظر گرفته که مشارکت کننده قادر باشد فرد نیازمندی را معرفی و وارد چرخه نیکی کند. بعد از مشارکت در طرح این امکان برای فرد مشارکت کننده با معرفی فرد نیازمند، وی را در لیست مخاطبان طرح قرار دهد. بانک بعد از بررسی شرایط و بر اساس قرعه کشی به افراد نیازمند وام پرداخت می کند. با این حال افراد نیازمند معرفی شده توسط خیرین، نسبت به سایرین برای دریافت وام قرض الحسنه در اولویت قرار دارند.

نحوه مشارکت در طرح همیاران مهر مشارکت

برای مشارکت همیاران مهر، اشخاص می توانند با مراجعه به وب سایت بانک مهر ایران به آدرس www.qmb.ir و ورود به صفحه این طرح، برای مشارکت در آن اقدام کنند.

همچنین امکان مشارکت به صورت خانوادگی نیز در این طرح فراهم شده است. اعضای خانواده می توانند به نیت شادی روح درگذشتگان خود در این طرح مشارکت کرده و با تعیین سرپرست خانواده کمک ها و خیرات هفتگی خود را جمع آوری کنند.

مشارکت سازمانی و گروهی در طرح همیاران مهر

خیریه ها، سازمان های مردم نهاد و... می توانند با مشارکت در طرح همیاران مهر، نیازمندان جامعه هدف خود را برای دریافت وام قرض الحسنه به بانک معرفی کنند.

طرح یادبود نیز در ذیل طرح همیاران مهر تعریف شده است. با مشارکت در طرح یادبود همیاران مهر، افراد می توانند مبلغ خرید تاج گل برای مراسم ترحیم را که علاوه بر تحمیل هزینه زیاد، تأثیری در شادی روح متوفی ندارد، به صورت وام قرض الحسنه برای توانمندسازی نیازمندان و توسعه کشور اختصاص دهند.

از چرخه نیک ابدی چه می دانید؟

با توجه به اینکه مبالغ جمع آوری شده از طریق پرداخت وام قرض الحسنه به نیازمندان تعلق می گیرد، همزمان با بازپرداخت اقساط توسط فرد نیازمند، این مبلغ به شخص دیگری تخصیص می یابد و این چرخه مدام تکرار می شود و در عمل شما به مدت نامحدود، به بی نهایت نیازمند کمک می کنید.

در کار خیر بدون پرداخت پول مشارکت کنید

افزون بر آنچه گفته شد بانک مهر ایران در قالب طرح همیاران مهر و برای کمک به کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع کرونا، امکانی را فراهم کرده تا با کمک مشتریان خیرخواه خود تسهیلات حمایتی اعطا کند.

برای شرکت در این کار انسان دوستانه هموطنان عزیز می توانند تنها با بخشیدن سهم کوچکی از امتیاز وام خود با بانک مهر ایران همراه باشند. در این طرح هر فرد می تواند بدون پرداخت هزینه و تنها با بخشش سهم کوچکی از امتیاز وام خود به سایر هموطنانی که کسب وکارشان در مواجهه با این بیماری آسیب دیده، کمک کند.

برای مثال هر فرد با بخشش 10 درصد از امتیاز وام دو میلیون تومانی برابر با یک وام 200هزار تومانی یا با بخشش 10 درصد از امتیاز وام 10 میلیون تومانی برابر با یک وام یک میلیون تومانی، می تواند در این عمل خداپسندانه شرکت کند. شاید اعطای تنها 10 درصد از امتیاز وام چندان چشمگیر نباشد، اما تجمیع این مبالغ خرد، به طور قطع می تواند به کسب وکارهای آسیب دیده در این مدت کمک کند و افراد زیادی مشاغل خود را احیا کنند.

شما همواره می توانید در راستای سیاست های شفافیت مالی بانک مهر ایران، در صفحه همیاران مهر ببینید چند نفر در این طرح مشارکت کرده اند، چه اعتباری جمع آوری شده و چند فقره وام پرداخت شده است.

استقبال خیرین از طرح همیاران مهر

گفتنی است تا کنون بیش از 5هزار خیّر در طرح همیاران مهر شرکت کرده اند. همچنین در بخش گروهی نیز بیش از 2600 گروه خیّر در این طرح شرکت کرده اند. بیش از 1800 فقره تسهیلات از محل منابع این طرح پرداخت شده است. به علاوه از این بخش به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران