در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519854 تاریخ : 1399/06/30-18:01:56
,1,
بانک کارآفرین آماده اعطای تسهیلات ویژه به بخش صنعت و معدن

در سال جهش تولید؛

بانک کارآفرین آماده اعطای تسهیلات ویژه به بخش صنعت و معدن

بانک کارآفرین در اجرای حمایت عملی از بخش تولید و اشتغال کشور در سال جهش تولید و با توجه به افزایش سرمایه از مبلغ هشت هزار و 500 میلیارد ریال به 40 هزار میلیارد ریال، آماده است تا تسهیلات مورد نیاز فعالان بخش صنعت و معدن را در اختیار آنان قرار دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، برای درک اندازه این ظرفیت، لازم به ذکر است که کل سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت کشور در سال 1398 حدود 4377 هزار میلیارد ریال و در بخش معدن 357 هزار میلیارد ریال بوده است. یعنی بانک کارآفرین با ظرفیت بالقوه 800 هزار میلیارد ریال تسهیلات دهی، می تواند معادل نیاز سرمایه گذاری بخش معدن و بالغ بر 10 درصد نیاز سرمایه گذاری صنعت کشور را تامین کند.

در مجمع عمومی فوق العاده بانک کارآفرین که در تاریخ 26 شهریور ماه 1399 با حضور مالکان بیش از 76 درصد سهام برگزار شد، با هدف رعایت دستورالعمل بانک مرکزی و همچنین ارتقاء جایگاه بانک در نظام بانکی و توسعه فعالیت های آن در اقتصاد ایران، افزایش سرمایه این بانک از 8500 میلیارد ریال به 40 هزار میلیارد ریال به تصویب رسید و بدین ترتیب مقرر شد مرحله اول این افزایش سرمایه به میزان 217 درصد، از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و سایر اندوخته ها انجام شود و سرمایه بانک به رقم 26 هزار و 843 میلیارد ریال برسد.

همچنین مقرر شد مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان 149 درصد و از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران، ظرف مدت حداکثر دو سال عملیاتی شود و نهایتاً حداکثر ظرف یک بازه زمانی دو ساله، سرمایه بانک با بیش از 370 درصد افزایش، به 40 هزار میلیارد ریال برسد. بی تردید این افزایش سرمایه، نسبت کفایت سرمایه بانک کارآفرین را در وضعیت بسیار مطلوب تری نسبت به شرایط کنونی قرار خواهد داد.

در خصوص عملیات بانک در عرصه تخصیص منابع در حال حاضر مانده تسهیلات اعطایی بانک کارآفرین حدود 170 هزار میلیارد ریال است که این میزان بر مبنای سرمایه پرداختی 8500 میلیارد ریالی اعطا شده است.

با افزایش سرمایه پرداختی بانک به 40 هزار میلیارد ریال و با فرض حفظ نسبت کنونی مانده تسهیلات به سرمایه پایه، ظرفیت اسمی اعطای تسهیلات بانک بالغ بر 800 هزار میلیارد ریال خواهد شد؛ یعنی 630 هزار میلیارد ریال ظرفیت اسمی اعطای تسهیلات بانک کارآفرین افزایش پیدا می کند. استفاده از این ظرفیت، بستگی به جذب سپرده ها و سایر منابع نیز خواهد داشت که مسلماً بانک کارآفرین با اتکاء به ظرفیت نیروی انسانی، تخصص و فناوری های بانکی ایر موضوع را محقق خواهد نمود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران