در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519993 تاریخ : 1399/07/01-15:28:18
,25,
بانک ها پروانه بهره برداری از معادن را به عنوان وثیقه بپذیرند

رییس سازمان نظام مهندسی معدن:

بانک ها پروانه بهره برداری از معادن را به عنوان وثیقه بپذیرند

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران خواستار پذیرش پروانه بهره برداری از معادن به عنوان وثیقه قابل قبول از سوی نظام بانکی شد تا دغدغه فعالان معدنی برطرف شود.

به گزارش بانک و صنعت، تقی نبئی روز سه شنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی معدن ایران با بانک تجارت در محل این بانک افزود: سازمان نظام مهندسی معدن کشور 18 سال از عمر فعالیتش سپری شده و 41 هزار نفر عضو حقیقی و دو هزار نفر عضو حقوقی دارد و از بیشتر ظرفیت های خود استفاده می کند.

وی اضافه کرد: اکنون بخش اکتشاف به منزله زیربنای توسعه بخش معدن محسوب می شود و چنانچه طرح و سرمایه گذاری به درستی انجام نشود، ریسک فعالیت های معدنی را به دنبال دارد.

به گفته نبئی، امروز 31 استان کشور برخوردار از سازمان نظام مهندسی معدن است و اعضای حقیقی و حقوقی ظرفیت رشد پنج برابری دارد و پیامد گسترش فعالیت ها را به دنبال خواهد داشت.

وی ضمن یادآوری سهم یک درصدی بخش معدن در تولید ناخالص داخلی، گفت: انتظار می رود این سهم ظرف یک تا یک ونیم سال آینده به 1.5 درصد برسد و چنانچه فرآیند های لازم انجام شود، بخش معدن ظرفیت رسیدن به سهم سه درصدی در تولید ناخالص داخلی را دارد.

نبئی خاطرنشان ساخت: امروز نگاه ها در بخش معدن، نسبت به گذشته متفاوت است، جلوگیری از خام فروشی و توجه به فرآوری مواد معدنی مورد تاکید قرار دارد.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران تاکید کرد: امروز با وجود محدودیت های ناشی از فروش نفت و پیامدهای بحران کرونا، بخش معدن می تواند در سال جهش تولید نقش تاثیرگذار در اقتصاد کشور را ایفا کند.

وی ابراز امیدواری کرد: امضای تفاهم نامه با بانک یاد شده این امکان را فراهم سازد تا اعضای سازمان در استان ها بتوانند برای پشتیبانی مالی از آن بهره گیرند.

براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن فعال کشور به رقم پنج هزار و 600 معدن رسیده و سالیانه بطور متوسط از آنها 400 میلیون تن مواد معدنی استخراج می شود که 60 تا 65 درصد آنها مصالح ساختمانی است.

تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی معدن ایران و بانک تجارت توسط تقی نبئی و حمید رضا شریفیان معاون مدیر عامل بانک مزبور به امضا رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران