سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 448185 تاریخ : 1397/11/16-12:04:58
,17,21,
بانک ها نباید از پرداخت وام ازدواج 30میلیون تومان شانه خالی کند

احمدی لاشکی:

بانک ها نباید از پرداخت وام ازدواج 30میلیون تومان شانه خالی کند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس می گوید وام ازدواج در این کمیسیون از 15 میلیون به 30 میلیون افزایش پیدا کرده و مبلغ آن کاهش پیدا نمی کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس در خصوص اینکه بانک ملی اعلام کرده است که حداکثر وام ازدواج برای سال آینده باید 20 میلیون تومان باشد، گفت: دولت نمی تواند از پرداخت وام ازدواج 30 میلیون تومانی شانه خالی کند و مبلغ آن کاهش نخواهد یافت.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: دولت طبق مصوبه کمیسیون تلفیق که اگر به تصویب نهایی مجلس و تایید شورای نگهبان برسد، باید به متقاضیان وام ازدواج که مدارک لازم را دارند 30 میلیون تومان وام ازدواج دهد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس دهم شورای اسلامی در این باره که گفته می شود افزایش مبلغ وام ازدواج باعث می شود جمعیت کمتری از این تسهیلات برخوردار شوند، اظهار داشت: دولت باید متناسب جمعیت متقاضی وام ازدواج در سال 97 به افراد متقاضی تسهیلات ازدواج در سال 98 وام دهد.

وی بیان داشت: اعضای کمیسیون تلفیق بودجه 98 این موارد را جمع بندی و نهایی می کنند تا برای بررسی و تصویب به صحن علنی ارسال شود از این رو پس از تصویب در قوه مقننه دولت نمی تواند مبلغ وام ازدواج را کاهش دهد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی پیشنهاد کرد که رقم وام ازدواج باید حداکثر 20 میلیون تومان باشد؛ چراکه اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند و ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود.منابع قرض‌الحسنه محدود است و هر چقدر منابع باشد، همان‌قدر اختصاص خواهد یافت و اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند.

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به مبلغ پیشنهادی و مناسب برای وام ازدواج، تصریح کرد: با توجه به نرخ تورم، تصور این است که رقم وام ازدواج باید 15 تا حداکثر 20 میلیون تومان باشد و اگر این مبلغ به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کند باعث ایجاد صف خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش، دولت در لایحه بودجه سال آینده رقم وام ازدواج را 15 میلیون تومان پیش‌بینی کرده بود، اما کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، رقم وام ازدواج را با افزایش 100 درصدی به 30 میلیون تومان افزایش داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه