در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518865 تاریخ : 1399/06/13-14:40:46
,17,21,
بانک ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن و ازدواج سنگ اندازی می کنند

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:

بانک ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن و ازدواج سنگ اندازی می کنند

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه ساز و کار بانک ها در وام دهی باید تغییر کند، گفت: درخواست چند ضامن برای پرداخت یک وام ساده ازدواج، سنگ اندازی جلوی پای جوانان است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از خانه ملت، حجت الله فیروزی از عملکرد بانک ها در پرداخت وام ازدواج و ودیعه اجاره مسکن انتقاد کرد و گفت: به یقین با توجه به مقررات بانکی فعلی نمی توان شرایط مالی ازدواج را برای جوانان تسهیل کرد؛ چراکه معرفی چند ضامن کارمند دولت برای دریافت یک وام ساده ازدواج از جوانانی که عموماً خودشان در ادارات شاغل نیستند و اقوام و دوست و آشنایی هم از این قشر ندارند، به معنای سنگ اندازی جلوی پای آن ها است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد کارمندان رسمی دولت در بخش های مختلف نسبت به گذشته کم شده است، افزود: دولت باید به سمت سازوکار دیگری برای پرداخت وام ازدواج رود؛ چراکه وقتی صحبت از تسهیلات می شود؛ پرداخت و دریافت آن نیز باید با سهولت انجام گیرد؛ اما بانک ها هنوز عملکردی سنتی و به روز نشده دارند؛ در حالی که باید این سازوکارها با شرایط زمانه تغییر کند.

به گفته وی، بانک ها در پرداخت وام ازدواج یا وام های خرد دیگر از بی اطلاعی مردم و عدم کنترل و نظارت بانک مرکزی بر عملکردشان، سوءاستفاده می کنند.

فیروزی با بیان اینکه اکنون به صورت دقیق مشخص نیست که منابع قرض الحسنه بانکی در قالب چه تسهیلاتی پرداخت می شود که باید این موضوع شفاف شود، اضافه کرد: در هر صورت ضعف جدی در نظارت بانک مرکزی بر ساختار پرداخت وام های خرد و وام ازدواج وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است نباید شخصیت جوانان در ابتدای تشکیل خانواده در رفت و آمد به بانک ها به دلیل سخت گیری برای دریافت یک وام خرد زیر سوال برود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران