زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490177 تاریخ : 1398/06/09-12:26:53
,2,22,
بانک ها امانتدار سرمایه های ملی هستند

مدیرعامل بانک صنعت و معدن:

بانک ها امانتدار سرمایه های ملی هستند

دکتر حسین مهری تاکید کرد: بانک ها امانتدار سرمایه های ملی هستند و حق حیف و میل بیت المال را ندارند و عملکرد آنها در پرداخت تسهیلات نباید توام با ترحم باشد بطوریکه در گرفتن ضمانت های کافی و پس گرفتن وام ها کوتاهی شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، حسین مهری مدیرعامل و رییس هیأت مدیره این بانک که به استان گلستان سفر کرده بود، عصر چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان حضور یافته و ضمن تبریک هفته دولت به تمامی دولتمردان و مجموعه اداری و اجرایی کشور، اظهار داشت: نتیجه کوتاهی و ترحم در وصول مطالبات بانکی، پیشی گرفتن مطالبات از سرمایه بانک ها است.
وی اظهار داشت: منابع کشور محدود است و طرح های فاقد توجیه اقتصادی و بازار مصرف نباید از تسهیلات استفاده کنند.
وی افزود: یکی از بهترین موارد برای پرداخت تسهیلات، شرکت های دانش بنیان است که نتیجه حمایت از آنها کمک به رونق هر چه بیشتر تولید و ایجاد فرصت های شغلی جدید است.
رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن تصریح کرد: طی پنج ماه نخست سال 98 افزون بر 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی این بانک در حوزه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 16 درصد رشد را نشان می دهد.
دکتر حسین مهری افزود: پارسال 123 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 127 طرح مهم پرداخت شد و این روند همچنان در طرح هایی مانند پتروشیمی و فولاد ادامه دارد.
وی با بیان اینکه در گلستان هم آماده پرداخت تسهیلات براساس وظایف محوله هستیم و اختیارات سرپرستی استان را افزایش دادیم، اضافه کرد: حد اختیارات سرپرستی بانک صنعت و معدن گلستان برای پرداخت تسهیلات به طرحهای تولیدی در سال گذشته نسبت به سال 96 سه برابر و امسال نسبت به پارسال دو برابر خوهد شد.
وی ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم تا امروز 24 طرح بزرگ در استان گلستان تامین مالی شده که 23 مورد آن به بهره برداری رسیده و در مجموع 47 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزی - ریالی پرداخت شد که 25 هزار میلیارد ریال آن در حوزه سرمایه در گردش بوده است.
وی بیان داشت: با برنامه ریزی انجام شده در سال جاری پرداخت تسهیلات به طرح های جدید در استان گلستان سرعت می گیرد و اولویت با طرح های توسعه ای و طرح هایی است که ارزش افزوده بالایی دارند.
دکتر مهری با بیان اینکه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و طرح های نیمه تمام در اولویت خواهد بود، افزود: بانک صنعت و معدن نهاد مالی تخصصی در این حوزه است و طرح هایی که به تکمیل زنجیره ارزش منجر شوند در اولویت پرداخت تسهیلات قرار می گیرند.
استاندار گلستان هم در این جلسه خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای جدی گلستان در تکمیل طرح های نیمه تمام و اجرای پروژه های بزرگ، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
هادی حق شناس اظهار داشت: میزان تولید برق استان 850 مگاوات و مقدار مصرف در حالت عادی 1000 و در پیک مصرف 1300 مگاوات است که اگر بتوانیم تسهیلات مناسب به بخش خصوصی ارائه کنیم، با احداث نیروگاه های جدید، تولید برق افزایش یافته و مشکل کمبود برق در روزهای گرم سال برطرف خواهد شد. 
وی افزود: گلستان در تولید برخی محصولات کشاورزی دارای رتبه اول کشور است اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی برای فرآوری، این محصولات به صورت خام از استان خارج شده و ارزش افزوده زیادی ایجاد نمی شود.
وی اظهار داشت: ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران برای ساخت صنایع تبدیلی، زمینه بهره وری بهتر از این تولیدات و رشد و رونق تولید و اشتغال گلستان را فراهم می کند.
در این جلسه همچنین مشکلات تعدادی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مطرح و راهکارهای لازم برای رفع آن توسط استاندار و مدیر عامل بانک صنعت و معدن صادر شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران