سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 352114 تاریخ : 1397/04/20-15:56:10
,1,
بانک مهر اقتصاد می تواند الگوی بانکداری اسلامی باشد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌جنوبی:

بانک مهر اقتصاد می تواند الگوی بانکداری اسلامی باشد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌جنوبی گفت: بانک مهر اقتصاد با برخورداری از تفکر ارزشی می‌تواند الگوی بانکداری اسلامی باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد؛ آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با رئیس اداره امور شعب استان، اظهار داشت: اسلام در حوزه اقتصاد همانند دیگر عرصه ها قوانینی وضع کرده که عمل به آن می‌تواند برای پیشبرد اهداف اقتصادی جوامع اسلامی بسیار مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه اجرای فرهنگ بانکداری اسلامی در جامعه نیاز به حرکتی جهادی و عزمی همگانی دارد، یادآور شد: اگر این فرهنگ در جامعه ترویج شود بی شک بسیاری از مشکلات اقتصادی مرتفع می گردد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات بانک مهر اقتصاد در زمینه بانکداری اسلامی گفت: مسئولیت تحقق بانکداری اسلامی بر عهده بانک ها و مشتریان است که خوشبختانه بانک مهر اقتصاد با برخورداری از تفکر ارزشی می‌تواند در این عرصه الگویی برای سایرین باشد.

آیت الله عبادی بر مسئولیت‌پذیری و تعهد در بین کارکنان تأکید کرد و افزود: شرایط امروز اقتصاد کشور و مشکلات موجود نیازمند یک عزم ملی و تلاش مضاعف است که در این بین نقش بانک ها و بنگاه های اقتصادی پر رنگ‌تر است.

در ادامه جواد گروهی - رئیس اداره امور شعب استان - با اشاره به اقدامات بانک مهر اقتصاد در حوزه اجرای بانکداری بدون ربا و حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: در مقطع فعلی چنان چه بانک‌ها به درستی به وظایف خود عمل کنند می توانند در ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید داخلی نقش‌آفرین باشند.

گروهی با اشاره به اینکه منافع ملی اقتضاء می‌کند بانک‌ها با برنامه‌ریزی و به صورت هدفمند در حوزه اقتصادی فعالیت کنند، یادآور شد: مجموع مبلغ وام و تسهیلات پرداخت شده توسط بانک مهر اقتصاد در استان از ابتدای سال جاری 700 میلیارد ریال بوده که 250 میلیارد ریال آن در قالب قرض الحسنه پرداخت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 218
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه