زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514958 تاریخ : 1399/04/04-16:42:26
,2,
بانک مسکن، پایدارترین بانک در شبکه شتاب

بانک مسکن، پایدارترین بانک در شبکه شتاب

مدیر امور اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن اعلام کرد: بانک مسکن با ثبت رتبه 99.6 درصدی پایداری خدمات مبتنی بر کارت، پایدارترین بانک در شبکه شتاب در سال جاری بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، ساسان شیردل در توضیح پایداری بانک ها در حوزه سرویس دهی خدمات مبتنی بر کارت گفت: پایداری بانک ها به مفهوم ارائه خدمات 24 ساعته و هفت روز هفته با سرعت، کیفیت و امنیت بالا بوده و بانک مسکن با پشتیبانی مطلوب از تراکنش های بانکی توانسته رتبه پایدارترین بانک را از آن خود کند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تعاریف بانک مرکزی، هر شبانه روز به سه بازه زمانی کم باری، میان باری و پرباری به لحاظ حجم تراکنش های بانکی تقسیم می شود و پایداری بانک ها بر اساس محاسبه تعداد تراکنش های موفق و ناموفق که ثبت می شود، محاسبه خواهد شد. در واقع ملاک محاسبه پایداری بانک ها، تعداد تراکنش های ناموفقی است که مشتری در عدم موفقیت آن نقشی نداشته است و خطا ناشی از عملکرد بانک بوده است. با این اوصاف بانک مسکن رتبه پایدارترین بانک را در سال جاری از آن خود کرده است.

شیردل در ادامه از برنامه ریزی برای تکمیل سایت بحران اصفهان خبر داد و تصریح کرد: راه اندازی کامل سایت اصفهان که در مواقع وقوع بحران همچون زلزله، پشتیبانی از خدمات حوزه فناوری اطلاعات بانک را میسر می کند و عملیاتی کــردن آن در آینده نزدیک در دســتور کار قرار دارد.

به گفته مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن، سایت بحران اصفهان تا پایان تابستان امسال آماده بهره برداری خواهد شد.

وی در ادامه به طیف متنوع خدمات بانکداری الکترونیک بانک مسکن اشــاره کرد و یادآور شد: پروژه پرداخت الکترونیک عوارض برای اولین بار توسط بانک مســکن در کشور اجرا شد که پروژه ملی بسیار موفقی بوده است. همچنین کیف پول ETC آزادراهی موسوم به پایانه های حمل و نقــل در پایانه بندر شــهید رجایی راه اندازی شده است.

مدیر امــور فنــاوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن از انجام مذاکــره با چنــد آزادراه علاقمند به اجرای شــیوه های جدید الکترونیکی دریافت عوارض خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین توســعه کیف پول رانندگان حمل و نقل جاده ای در سایر پایانه ها مانند بندر امام (ره) در حال پیگیری است.

شیردل درباره خدمت کیف پول الکترونیک پایانه های حمل و نقل توضیح داد: بانک مسکن با بهره گیری از زیرساخت های پرداخت الکترونیک عوارض نسبت به ایجاد سامانه یکپارچه مدیریت سرویس های پرداخت سامانه حمل ونقل مبتنی بر کیف پول خودرو اقدام کرده است و مدیریت سرویس های مالی ارائه شده در مراکز پایانه حمل و نقل مانند نوبت دهی و اعلام بار، پارکینگ پایانه، کارت هوشمند خودرو، عوارض آزادراهی و غیره از طریق سامانه سرویس دهنده در مراکز مذکور به سامانه بانک مسکن هدایت شده و پرداخت هزینه ها را تسهیل می کند

به گفته وی، در این پروژه با تخصیص برچسب به خودرو با ورود خودرو به پایانه ها، اطلاعات مربوطه شامل زمان، پلاک، سرویس دهنده، نوع سرویس، مبلغ و غیره به صورت یک تراکنش ارسال و با توجه به میزان اعتبار موجود در کیف پول الکترونیکی برچسب و هزینه سرویس، پردازش مالی انجام می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران