بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519441 تاریخ : 1399/06/24-12:35:33
,17,4,
بانک مرکزی چین 34 میلیارد دلار به بازارهای مالی تزریق کرد

طی هفته گذشته

بانک مرکزی چین 34 میلیارد دلار به بازارهای مالی تزریق کرد

بانک مرکزی چین در طول هفته گذشته از طریق مداخله در بازار آزاد، 34 میلیارد دلار (230 میلیارد یوآن) نقدینگی را به طور خالص وارد بازارهای مالی این کشور کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شین هوا، بانک مرکزی چین در طول هفته گذشته از طریق مداخله در بازار آزاد، 34 میلیارد دلار (230 میلیارد یوآن) نقدینگی را به طور خالص وارد بازارهای مالی این کشور کرد.

بانک خلق چین 620 میلیارد یوآن از 7 تا 11 سپتامبر از طریق قراردادهای بازخرید اوراق قرضه ذخیره بانک های تجاری به بازارهای مالی تزریق کرد و 390 میلیارد یوآن را با سررسید بازخرید اوراق قبلی توسط بانک های تجاری، از بازارها بیرون کشید.

قرارداد بازخرید اوراق قرضه ذخیره توافقی بین بانک مرکزی و بانک های تجاری است که طی آن بانک مرکزی اوراق قرضه بانک های تجاری را خریده و به ازای آن پول نقد به بازار تزریق می کند با این توافق که در موعد مشخصی این اوراق را به بانک ها بازپس بفروشد.

بانک مرکزی در بیانیه خود علت این اقدام را حفظ سطح پایداری از نقدینگی در بازارهای مالی اعلام کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران