در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510581 تاریخ : 1399/01/23-09:16:45
,17,4,
بانک مرکزی آمریکا با 2.3 تریلیون دلار به جنگ کرونا رفت!

بانک مرکزی آمریکا با 2.3 تریلیون دلار به جنگ کرونا رفت!

فدرال رزرو از برنامه ریزی برای تزریق 2.3 تریلیون دلار نقدینگی جدید برای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از فوربس، بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد با هدف حمایت از اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا و هم چنین کاهش آسیب پذیری کسب و کارهای کوچک و متوسط، 2.3 تریلیون دلار نقدینگی به بازارها تزریق خواهد کرد. از مبلغ فوق، 500 میلیارد دلار صرف ارائه وام ها به دولت های محلی و شهرداری ها و خرید اوراق قرضه شرکت های دولتی خواهد شد.

بانک مرکزی آمریکا هم چنین با هدف حمایت از بخش خصوصی اعلام کرده است در قالب برنامه " مین استریت" حدود 600 میلیارد دلار از اوراق بدهی این شرکت ها را خریداری خواهد کرد.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در همین رابطه گفت: اولویت اصلی ما در مقطع کنونی پاسخ به نیازهای درمانی و کاستن از تبعات اقتصادی بیشتر این ویروس است. وظیفه بانک مرکزی آن است که تا حد امکان ثبات را به اقتصاد بازگرداند تا فعالیت ها به سرعت به سطح قبل بازگردند.

بانک مرکزی آمریکا تاکنون اقدامات زیادی را برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا انجام داده که کاهش نرخ بهره به 0.25 درصد و ارائه یک خط اعتباری 350 میلیارد دلاری به کسب و کارهای کوچک و متوسط از جمله آن ها بوده است.

از سوی دیگر وزرای دارایی اتحادیه اروپا بر سر به کارگیری از یک بسته حمایتی نیم تریلیون یورویی به توافق رسیده اند. با این حال مخالفت برخی از اعضا نظیر اتریش باعث شده است تا هنوز برنامه صدور اوراق قرضه کرونایی که مورد درخواست کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا بوده است، عملی نشود. برونو لو مر، وزیر دارایی فرانسه با استقبال از این بسته مشترک اروپایی گفته است که دولت این کشور به طور مستقل نیز به حمایت از اقتصاد فرانسه خواهد پرداخت و حتی به قیمت خرید سهام، دولت مصمم است تا هر طور شده جلوی ورشکسته شدن شرکت های مطرح این کشور را بگیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران