سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 311196 تاریخ : 1396/09/25-12:18:23
,4,17,
بانک مرکزی اروپا تا سال 2019 میلادی نرخ بهره را افزایش نمی‌دهد

بانک مرکزی اروپا تا سال 2019 میلادی نرخ بهره را افزایش نمی‌دهد

رییس کل بانک مرکزی اروپا گفت: تا قبل از سال 2019 میلادی نرخ بهره را افزایش نخواهیم داد و با افزایش نرخ بهره آمریکا دچار وسوسه نمی شویم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، پیش بینی از رشد و تورم اروپا توسط بانک مرکزی اروپا در نشست اخیر این نهاد بانکی اروپایی افزایش پیدا کرد؛ اما در برابر وسوسه افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو مقاومت کرد و افزایش سود بانکی را در دستور کار خود قرار نداد.

در همین حال «ماریو دراگی» رییس بانک مرکزی اروپا همچنان به وعده خود در مورد فراهم کردن بسته محرک اقتصادی تا دسامبر سال 2018 میلادی یا بیشتر از آن در صورت نیاز ایستادگی می کند و پیش بینی کرد که تورم تا سال 2020 میلادی پایین تر از هدف از قبل تعیین شده، یعنی تقریبا 2 درصد خواهد ماند.  

البته فشارهایی بر روی بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره بانکی به دنبال افزایش مجدد نرخ بهره در آمریکا وجود داشت؛ اما «دراگی» گفت: تا قبل از سال 2109 میلادی چنین دستوری برای افزایش نرخ بهره بانکی در اروپا وجود نخواهد داشت.   

همچنین رییس بانک مرکزی اروپا گفت: انتظار می رود رشد اقتصادی در منطقه یورو در سال جاری میلادی، 2018 و 2019 میلادی به ترتیب 2.4 درصد، 2.3 درصد و 1.9 درصد باشد و نرخ تورم تا سال 2020 میلادی با کمی افزایش به 1.7 درصد برسد.  

«دراگی» گفت: در کل، بازنگری از پیش بینی های اقتصاد کلان در حال قرار گرفتن در مسیر صحیح خود است و بانک مرکزی اروپا بعد از پایان جلسه خود تصمیم به افزایش نرخ بهره بانکی نگرفت. رییس بانک مرکزی اروپا تصریح کرد: اگرچه شرایط رشد اقتصادی در اروپا بهبود پیدا کرده و به روند خود ادامه خواهد داد؛ اما خبر راجع به نرخ تورم، رضایت بخش نیست و برای افزایش نرخ تورم نیازمند بسته محرک اقتصادی «پُر پیمان» هستیم. این در حالی است که 6 هفته پیش بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که بودجه خرید اوراق ماهانه خود را به 30 میلیارد یورو کاهش دهد و این رویه را تا حداقل ماه دسامبر ادامه دهد.

«دراگی» گفت: نرخ تورم در سال جاری میلادی 1.5 درصد و برای سال 2018 میلادی 1.4 درصد خواهد بود که همچنان کمتر از هدف از پیش تعیین شده اروپا است. به دنبال رویارویی 5 ساله اروپا با نرخ تورم پایین، بانک مرکزی اروپا از تمام سیاست خود برای مقابله با این پدیده استفاده کرده و با کاهش نرخ بهره و میل آن به منفی، اعطای وام های ارزان و هزینه بی سابقه 2.55 تریلیون یورویی برای خرید اوراق بهادر در تلاش برای بالا بردن نرخ تورم در منطقه یورو است.

در حال حاضر، بهبود اقتصادی اروپا خوب ارزیابی می شود؛ اما بانک مرکزی اروپا در حال نشان دادن چراغ سبز برای پایان دادن به برنامه محرک اقتصادی خود یعنی خرید اوراق تا پایان سال آینده میلادی است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 211
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه