زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490497 تاریخ : 1398/06/14-12:21:04
,17,
بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی باید تکمیل شود

رئیس امور عمومی، دفاعی، قضایی و امنیتی سازمان برنامه و بودجه:

بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی باید تکمیل شود

رئیس امور عمومی، دفاعی، قضایی و امنیتی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اهمیت اطلاعات در شفاف سازی اقتصاد گفت: بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور باید توسط دستگاه های ذیربط تکمیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان امور مالیاتی، ملکوتی خواه، در در همایش «تبادل تجارب و برنامه‌ریزی برای مقابله یکپارچه و منسجم با پدیده شوم فرار مالیاتی» که روز چهارشنبه 13 شهریورماه و با حضور مسئولان دستگاه‎های اجرایی، قضایی، مالیاتی، بازرسی، نظارتی و انتظامی در استان اصفهان برگزار شد، نقش مالیات در اقتصاد کشور را بسیار برجسته عنوان کرد و گفت: اتکای بودجه کشور به درآمدهای مالیاتی، به برقراری عدالت اجتماعی و بازتوزیع ثروت در جامعه کمک می کند.
وی عنوان داشت: برای اتکای کامل بودجه به مالیات، می باید نظام مالیاتی به سمت نظام مالیات الکترونیک حرکت کند و روش های سنتی اخذ مالیات برچیده شده و ممیزسالاری کنار گذاشته شده و اطلاعات مربوط به فعالیت اقتصادی افراد، مبنای تشخیص مالیاتی قرار گیرد. 
ملکوتی خواه، تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی کشور با عزمی محکم، اطلاعات مورد نیاز را از دستگاه های حاکمیتی اخذ و به شفاف شدن اقتصاد و برقراری عدالت اجتماعی در کشور کمک نماید.
وی در خاتمه سخنان خود پیشنهاد ایجاد یک کارگروه ویژه در محل سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان متولی برنامه های فرادستگاهی در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران