همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520607 تاریخ : 1399/07/12-12:50:56
,17,4,
بالاترین رشد 3 ماهه ارزش یوآن چین در 12 سال اخیر رقم خورد

در سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر؛

بالاترین رشد 3 ماهه ارزش یوآن چین در 12 سال اخیر رقم خورد

واحد پول چین، یوآن، پس از این که توانست بهترین عملکرد سه ماهه خود در بیش از یک دهه اخیر را ثبت کند، توجه سرمایه گذاران جهان را به خود جلب کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، واحد پول چین، یوآن، پس از اینکه توانست بهترین عملکرد سه ماهه خود در بیش از یک دهه اخیر را ثبت کند، توجه سرمایه گذاران جهان که با فرار از نوسانات بازارها به دنبال یک سرمایه امن هستند را به خود جلب کرد.

یوآن که چینی ها به آن رنمینبی می گویند، توانست در بازارهای داخلی در سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر 4 درصد در برابر دلار جهش کند که این بیشترین میزان رشد سه ماهه آن از اوایل 2008 تا کنون است. رشد یوآن در این بازه در بازارهای خارجی بیش از 4 درصد بود که این از عملکرد گروه 10 ارز برتر جهان شامل فرانک سوئیس و ین ژاپن بهتر بوده است.

تحلیل گران عامل اصلی تقویت نرخ یوآن را موفقیت چین در مبارزه با ویروس کرونا و آسیب های اقتصادی ناشی از آن می دانند. این مدیریت موفق باعث شد گمانه زنی ها در مورد توانایی یوآن برای تبدیل شدن به یک ارز ذخیره امن در مواقع بحران بیشتر شده و سرمایه گذاری ها در ارز چین افزایش یابد.

چین امسال تنها اقتصاد بزرگ جهان است که رشد خواهد داشت. تخمین زده می شود تولید ناخالص داخلی چین امسال 2.1 درصد رشد کند در حالی که تولید ناخالص داخلی آمریکا 4.4 درصد آب خواهد رفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران