در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512501 تاریخ : 1399/02/20-18:03:51
,17,4,
باز کردن خیلی سریع اقتصاد آمریکا، باعث تداوم رکود در 2021 می شود

مقام ارشد فدرال رزرو پیش بینی کرد؛

باز کردن خیلی سریع اقتصاد آمریکا، باعث تداوم رکود در 2021 می شود

یک مقام ارشد فدرال رزرو هشدار داد: در صورتی که ایالات متحده در بازگشایی اقتصاد خود شتاب زده عمل کرده و شیوع ویروس کرونا دوباره تشدید شود، این کشور در سال 2021 دوباره دچار رکود خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شین هوا، یک مقام ارشد فدرال رزرو هشدار داد در صورتی که ایالات متحده در بازگشایی اقتصاد خود شتاب زده عمل کند و شیوع ویروس کرونا دوباره تشدید شود، این کشور در سال 2021 میلادی، دوباره دچار رکود خواهد شد.

پاتریک هارکر، رئیس شعبه فیلادلفیای فدرال رزرو، به انجمن امور جهانی شیکاگو گفت: سناریویی که خیلی خوش بینانه نیست؛ این است که ما اقتصاد خود را زیادی سریع بازگشایی کنیم و با موجه دوم کرونا روبرو شویم؛ این نه تنها از نظر سلامت جامعه فاجعه بار خواهد بود، بلکه می تواند روند بازگشت اقتصادی را معکوس کند.

وی ادامه داد: من پیش بینی می کنم که در چنین سناریویی مسیر رشد اقتصادی 2020 مانند همین حالا باشد اما در سال 2021 هم شاهد یک رکود دردناک باشیم و دوباره مجبور شویم اقتصاد را تعطیل کنیم.

پاتریک هارکر، گفت: البته بازگشت اقتصاد در نیمه دوم سال 2021 برای جبران افت اقتصاد در سه ماهه اول و دوم این سال کافی نخواهد بود.

طبق داده های فدرال رزرو اقتصاد آمریکا در 3 ماهه اول امسال تحت تأثیر پاندمی کرونا 4.8 درصد آب رفته است که این بزرگترین رکود سه ماهه از زمان بحران اقتصادی سال 2008 میلادی تا کنون است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران