در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512258 تاریخ : 1399/02/16-10:12:09
,8,
بازی برد – برد دولت و مردم در بازار سرمایه

عسکری مطرح کرد؛

بازی برد – برد دولت و مردم در بازار سرمایه

در حال حاضر، بازار سرمایه به دلیل برخوردار بودن از پتانسیل های مناسب در هدایت نقدینگی به سوی اقتصاد مولد و کمک به دولت و بخش خصوصی در تکمیل طرح های زیرساختی و توسعه ای مورد توجه همگان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، مدیر سرمایه گذاری و بازارگردانی تأمین سرمایه امید گفت: شرایط بازار سرمایه در سال های اخیر به گونه ای خیره کننده ای متحول شده و دانش سرمایه گذاری در میان عموم مردم جامعه تا حد زیادی جا افتاده است؛ به گونه ای که در بسیاری از مجالس و محافل در خصوص آن بحث می شود.

احسان عسکری افزود: امروز اکثر فعالان با سابقه بازار شاهد هستند که روزانه چندین نفر از دوستان، آشنایان و اقوام برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه پرس و جو می کنند و به شدت پیگیر تحولات و اخبار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و تاثیرات آن بر بازار سرمایه هستند.

وی ادامه داد: دولت به آسانی هزاران میلیارد تومان سهام و اوراق بدهی به سرمایه گذاران عرضه می کند و هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری برای تامین منابع مالی طرح های توسعه ای بدون مشکل نقدشوندگی اقدام به فروش سهام می کنند.

مدیر سرمایه گذاری و بازارگردانی تأمین سرمایه امید اظهار داشت: به نظر می رسد دولت از شرایط فعلی بازار سرمایه و اقبال عموم مردم به آن رضایت دارد و برنامه هایی برای عرضه سهام خود در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی ارایه داده است.

عسکری خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن تمامی جوانب به نظر می رسد بازار سرمایه در مسیر درستی قرار گرفته است، گرچه لازم بود سال های بسیار دورتر این اتفاق میمون رخ دهد.

این کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد که در آینده بازار سرمایه نقش بسیار پررنگ و تاثیرگذارتری را در اقتصاد بدون نفت بازی کند و ظرفیت های خود را در مقابل سایر بازارهای موازی به نمایش بگذارد.

وی با بیان اینکه دولت می تواند به کمک نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه بازی برد- برد را با مردم در پیش بگیرد، افزود: در این راستا یکی از برنامه های دولت در سال جاری واگذاری سهام شرکت ها در قالب ETF است که به نظر می رسد به افزایش عمق بازارسرمایه و همچنین توسعه آن کمک شایانی کند.

مدیر سرمایه گذاری و بازارگردانی تأمین سرمایه امید گفت: در حالی که امروز تمامی نگاه ها به بازار سرمایه دوخته شده است، بازارهای موازی در حالت سکون قرار گرفته اند. بازار سرمایه در سیستم اقتصادی بر سایر بازارهای موازی تاثیر داشته و از آن تاثیر می پذیرد.

به گفته عسکری، رشد قیمت دلار نیمایی به بیش از 14 هزار تومان و کاهش فاصله آن با قیمت دلار آزاد موجب شده است انتظارات نسبت به رشد سودآوری شرکت های صادرات محور و شاخص ساز افزایش یابد. همچنین رکود در سایر بخش ها و برنامه های دولت برای کاهش نرخ سود بانکی موجب شده است منابع مالی به سوی بازار سهام رهنمون شود.

وی توضیح داد: یکی از اتفاقات فعلی بازار سرمایه، حضور صندوق های سهامی هستند که قابلیت جذب سرمایه های عموم جامعه را که غالبا از اطلاعات سرمایه گذاری و مالی اندکی برخوردارند، دارند.

مدیر سرمایه گذاری و بازارگردانی تأمین سرمایه امید افزود: این صندوق ها با توجه به مزیت های متعددی که دارند اکیدا به عموم سرمایه گذاران توصیه می شوند. حضور مدیران سرمایه گذاری با تجربه و تحصیلات مرتبط هم موجب شده است در سال گذشته عملکرد خیره کننده ای از خود نشان دهند و لذا به سرمایه گذاران تازه وارد توصیه می شود به این صندوق ها اعتماد کرده و در واحدهای آن سرمایه گذاری کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران