صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521099 تاریخ : 1399/07/20-15:24:28
,17,
بازگشت 35 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات به کشور

معاون وزیر صمت خبر داد:

بازگشت 35 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات به کشور

معاون وزیر صمت گفت: تاکنون 35 میلیارد یورو ارز توسط صادرکنندگان به کشور بازگشته است و می توان گفت که 68 درصد ارز صادراتی، وارد چرخه اقتصادی کشور شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم از اعطای تسهیلات صادراتی برای تولیدکنندگانی که جهش تولید دارند، خبر داد و اظهار داشت: با تحقق اهداف جهش تولید، واحدهای صنعتی می توانند علاوه بر تأمین نیاز بازار داخل که یک بازار 80 میلیونی است به فکر صادرات محصولات تولیدی واحد خود نیز باشند و در همین راستا سازمان توسعه و تجارت همکاری های لازم را با صادرکننده ها دارد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: واحدهای صنعتی دارای مازاد تولید، می توانند به بازارهای مصرف کشورهای منطقه، به عنوان بازار صادراتی ویژه توجه کنند و برای صادرات محصولات واحد تولیدی خود اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واحدهای تولیدی که در زمینه صادرات فعالیت دارند با مسائلی روبرو هستند و برطرف کردن مشکلات آن ها در اولویت کاری سازمان توسعه تجارت ایران قرار دارد.

زادبوم افزود: برای ایجاد زمینه های لازم جهت توسعه صادرات و حمایت لجستیکی و تشویق صادرکننده ها، سازمان توسعه و تجارت ایران توسعه زیرساخت های صادراتی را در دستور کار قرار داده و بر اساس ظرفیت های استانی با استانداری ها و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها همکاری های لازم را دارد و مشوق هایی نیز برای ورود افراد به حوزه زیرساختی و توسعه امکانات صادراتی کشور پیش بینی کرده است.

وی تصریح کرد: فرآیند تشکیل پرونده و پرداخت مشوق های صادراتی در حوزه زیرساخت ها، شامل ارائه طرح توجیهی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به کارگروه توسعه صادرات استان و تأیید و تصویب طرح و مجری در این کارگروه با حضور کلیه اعضا و در نهایت اعلام به سازمان توسعه تجارت ایران خواهد بود و پرداخت مشوق های صادراتی در دو قالب کمک بلاعوض و کمک سود تسهیلات بانکی، انجام خواهد گرفت.

بازگشت 68 درصد ارز حاصل از صادرات به کشور

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: طبق اعلام بانک مرکزی، تاکنون 35 میلیارد یورو ارز توسط صادرکنندگان به کشور بازگشته است و می توان گفت که 68 درصد ارز صادراتی، وارد چرخه اقتصادی کشور شده است.

زادبوم افزود: از فروردین سال 97 تا فروردین سال جاری، تعداد 21 هزار و 254 نفر صادرکننده، ارز حاصل از صادرات را به کشور برگردانده اند.

معاون وزیر صمت، بیان کرد: تعداد صادرکنندگانی که از ابتدای 99 تا پایان مردادماه 100 درصد به تعهدات ارزی خود عمل کرده اند، 2286 نفر هستند؛ در صورتی که از فروردین امسال تا تیرماه، تعداد 2014 صادرکننده به تعهدات خود عمل کرده بودند و به عبارتی در مردادماه 99 تعداد 272 صادرکننده دیگر نیز به تعهدات ارزی خود عمل کرده اند و ارز صادراتی را به کشور برگردانده اند.

تأثیر برگزاری نمایشگاه بر صنعت کشور

زادبوم در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان توسعه تجارت و انجمن نمایشگاه های ایران توضیح داد: این تفاهم نامه، زمینه استفاده از توانمندی تشکل ها در جهت افزایش اثر بخشی صنعت نمایشگاهی و ایجاد رقابت سالم، میان برگزارکنندگان نمایشگاه ها در سراسر کشور را فراهم می آورد.

معاون وزیر صمت افزود: در سراسر کشور 20 سایت نمایشگاهی وجود دارد که به صورت پراکنده به برگزاری نمایشگاه های مختلف می پردازند و بایستی، از ظرفیت های این سایت ها بیشتر استفاده شود.

زادبوم اضافه کرد: هماهنگی و تنظیم فرآیند تصویب تقویم نمایشگاه های ملی و بین المللی (پنج ساله 1404 1400)، حمایت از برگزاری نمایشگاه های بزرگ به شکل ادواری در استان های کشور، تهیه، تدوین طرح جامع توسعه، ارتقای کمی و کیفی زیرساخت های نمایشگاهی کشور و تدوین ضمانت اجرایی جهت جلوگیری از برگزاری نمایشگاه های غیراستاندارد خارج از سایت های نمایشگاهی از بندهایی است در این تفاهم نامه به آن ها اشاره شده و رعایت این موارد می تواند به صنعت کشور در همه حوزه ها کمک کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران