در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519275 تاریخ : 1399/06/20-12:31:33
,11,
بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان نتیجه تخفیفات تعرفه ای

معاون سازمان بنادر و دریانوردی:

بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان نتیجه تخفیفات تعرفه ای

معاون سازمان بنادر گفت: بازگشت ارز موردنیاز صادرکنندگان و کاهش قیمت تمام شده کالا دو مزیت مهم حاصله از تخفیفات تعرفه ای است که سازمان بنادر در راستای توسعه صادرات و ترانزیت درنظر گرفته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرهاد منتصر کوهساری معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بازگشت ارز مورد نیاز صادرکنندگان و کاهش قیمت تمام شده کالا دو مزیت مهم حاصله از تخفیفات تعرفه ای است که سازمان بنادر و دریا نوردی در راستای توسعه صادرات و ترانزیت درنظر گرفته است.

این مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به تخفیفاتی تعرفه ای در نظر گرفته شده به منظور توسعه صادرات و ترانزیت در بنادر کشور اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای حمایت از صادرات کنندگان و واردکنندگان مواد اولیه، تخفیفات تعرفه ای را به منظور حمایت از بخش خصوصی در نظر گرفته و نرخ پایه THc را تا ده درصد کاهش داده است.

وی بیان کرد: این تخفیفات در بخش صادرات تا 25 درصد و در بحث ترانزیت نیز، 50 درصد در نظر گرفته شده تا بتوانیم کالاهای بیشتری را وارد بنادر کشور کرده و به کشورهای هدف ترانزیت نماییم.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریا نوردی به رونق کانتینرهای یخچالی در بنادر کشور هم اشاره ای داشت و گفت: از آنجایی که امروز شاهد رونق صادرات محصولات از طریق کانتینرهای یخچالی هستیم؛ لذا به منظور کمک و تقویت صادرات در این بخش و هزینه های مترتب (حقوق و عوارض ) شناورهای یخچالی وهمچنین THc کانتینرهای یخچالی؛ طرحی را برای کل بنادر کشور در دست مطالعه داریم.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری جلسه ای به منظورتدوین بسته های جدید حمایتی از سوی سازمان بنادر و دریا نوردی طی هفته جاری خبر داد و گفت : بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته جلسه ای به همین منظور اواسط هفته آینده بر گزار خواهد شد که نتایج حاصله از تصمیمات متخذه را در وقت مقتضی اعلام خواهیم کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران