از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516709 تاریخ : 1399/05/05-14:20:00
,17,
بازگشایی مرز چذابه به پایان هفته جاری موکول شد

سخنگوی گمرک:

بازگشایی مرز چذابه به پایان هفته جاری موکول شد

سخنگوی گمرک با اشاره به تعویق بازگشایی مرز چذابه، گفت: پیش بینی می شود که این مرز مشترک با عراق در پایان هفته جاری یا در نهایت در هفته آینده بازگشایی شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، سید روح اله لطیفی تصریح کرد: پس از پیگیری های متعدد، مقرر شده بود تا این مرز در دوم مردادماه بازگشایی شود اما به دلیل عدم استقرار تیم قرنطینه عراقی به امروز موکول شد و به دلیل اینکه ستاد مقابله با کرونای عراق نیز ملاحظاتی را باید لحاظ می کرد، با وجود استقرار پرسنل گمرک و اصلاح فرآیندها در مرز چذابه، امروز نیز شاهد بازگشایی این مرز بازگشایی نبودیم.

وی افزود: پیش بینی می شود در صورت عدم بروز مشکلات پیش بینی نشده، تا پایان هفته یا در نهایت در هفته آینده مرز چذابه بازگشایی شود و امیدواریم همزمان مجوز واردات از این مرز، از سوی بغداد صادر شود تا همزمان با بازگشایی، فعالیت تجاری و تبادل کالاها نیز از سر گرفته شود.

به دلیل محدودیت هایی که در ماه های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در مرزها به وجود آمد، برخی مرزهای کشور با عراق بسته شد، اما با بازگشایی بیشتر مرزهای تجاری در روزهای گذشته، تنها دو مرز خسروی و چذابه باقی مانده بود که در دوم مردادماه مرز خسروی نیز بازگشایی شد و مسؤولان مرز منذریه عراق به مدیران گمرک اعلام کردند، محدودیتی در پذیرش کالا از طریق این مرز ندارند.

در مرز خسروی که از قدیمی ترین مرزهای رسمی کشور به شمار رفته و میان استان های کرمانشاه ایران و دیالی عراق واقع شده تا این لحظه محدودیتی برای پذیرش کالا اعلام نشده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران