در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512720 تاریخ : 1399/02/23-13:45:29
,17,
بازگشایی مرز مهران همچنان در بلاتکلیفی

بازگشایی مرز مهران همچنان در بلاتکلیفی

رییس اتاق ایلام اعلام کرد: قرار است پس از اعلام طرف عراقی، مرز مهران دو روز در هفته برای جابجایی مواد غذایی و میوه و تره بار باز شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شعبان فروتن با بیان اینکه مرز مهران از طرف ایران آماده بازگشایی است، افزود: تمامی گیت های ورودی و خروجی و ساختمان گمرک ضدعفونی شده و برای بازگشایی مرز منتظر طرف عراقی هستیم.

رییس اتاق بازرگانی ایلام با تاکید بر رعایت شدن پروتکل بهداشتی در این مرز گفت: پس از بازگشایی مهران، تیم های علوم پزشکی و اتاق بازرگانی برای ضدعفونی در مرز حضور خواهند داشت.

به گفته وی در این مدت که مرز مهران تعطیل بوده نیز روز گند زدایی در آن انجام شده است.

فروتن تصریح کرد: سازمان همیاری قول داده که پس از بازگشایی مرز، بتونلهای ضد عفونی برای عبور دادن کامیون ها و کالاها تعبیه شود.

پیش از این سخنگوی گمرک با بیان اینکه تصمیم بازگشایی مرزها از سوی دولت عراق به استانداری های مرزی سپرده شده، گفته بود: استانداری واسط برای بازگشایی مرز مهران در حال رایزنی با بغداد برای نحوه ساعت کاری مرز، روزهای ثابت در هفته، کالاهای دارای اولویت و تعداد کامیون ها در روز است تا پس از جمع بندی با اجرای پروتکل های بهداشتی آن را عملیاتی کند.

مهران یکی از اولین مرزهایی بود که پس از شیوع ویروس کرونا فعالیتش متوقف شد؛ البته درباره دلیل تعطیلی مرز ابهام وجود داشت و کرونا به عنوان علت اصلی این اقدام شناخته نشد. با این حال دولت عراق از همان زمان تصمیم به تعطیلی مرز مهران گرفت و مقرر شد این مرز در بیست و سومین روز فروردین ماه بازگشایی شود.

اما وزارت بهداشت این کشور به دلیل برخی نگرانی ها، پیشنهاد تمدید یک هفته ای این تاریخ را برای مسدودی این مرز ارائه کرد و از آن زمان تاکنون همچنان مرز مهران تعطیل بوده و رایزنی برای بازگشایی آن ادامه دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران