صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520146 تاریخ : 1399/07/05-12:26:52
,17,
بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

معاون طرح و برنامه خبر داد:

بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با توجه به ضرورت رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از سرمایه گذاری جدید در سالی که توسط مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نام گذاری شده است، بازنگری در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس برای سرمایه گذاری های جدید به سازمان های استانی ابلاغ شد.

به گزارش بانک و صنعت، سعید زرندی گفت: در سال 95 برای صدور جواز تاسیس 86 فعالیت صنعتی، حداقل ظرفیت تعیین شده بود که سرمایه گذارانی که می خواستند جواز بگیرند باید آن را رعایت می کردند و پایین تر از ظرفیت های اعلام شده جوازی صادر نمی شد.

وی افزود: براساس درخواست سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی و تقاضاهای واصله از سوی سرمایه گذاران جدید (عمدتاً کوچک و متوسط) نقاط ضعف و قوت ابلاغیه مذکور در جلسات متعدد و به صورت جامع بررسی شد.

معاون طرح و برنامه گفت: تعداد رشته فعالیت های مشمول محدودیت فوق، از 86 رشته فعالیت، به 16 رشته فعالیت که رعایت حداقل ظرفیت تولید به دلیل اهمیت رقابت پذیری این صنایع، اجتناب ناپذیر است، کاهش یافته و به سازمان های استانی ابلاغ گردید.

زرندی تاکید کرد: البته از سازمان های استانی می خواهیم که درغالب توصیه به سرمایه گذاران جدید در خصوص رعایت حداقل ظرفیت این رشته ها عمل کنند اما دیگر محدودیت صدور جواز نخواهیم داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 129
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران