جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446972 تاریخ : 1397/11/04-15:09:00
,17,11,
بازدید اعضای کمیسیون عمران از زیرساخت ها، تجهیزات و روند اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی

امروز و با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس صورت گرفت؛

بازدید اعضای کمیسیون عمران از زیرساخت ها، تجهیزات و روند اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی با حضور محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به چابهار سفر کرده اند، از امکانات و قابلیت های ترانزیتی و صادراتی بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی چابهار دیدن کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، بازدید کمیسیون عمران مجلس از زیر ساخت ها و پتانسیل های بندر چابهار در حالی صورت گرفت که بر اساس سیاست های کلی برنامه ششم، "توسعه محور شرق از چابهار تا خرمشهر " از جمله اولویت های راهبردی دولت قلمداد می شود.

 طرح توسعه بنادر چابهار و به موازت آن توسعه سواحل مکران باهدف " تغییر سهم تجارت دریایی ایران " در منطقه و فرا منطقه در دست انجام است.
 
رضایی کوچی؛ رئیس‌ کمیسیون عمران مجلس پیش از این از حمایت های قانونی قوه قانون گذاری از طرح های توسعه ای و زیرساختی دولت در حوزه های بندری و دریایی تاکید کرده بود.
 
بر اساس این گزارش، بازدید کمیسیون عمران از برنامه ها و رویکردهای سازمان بنادر در چابهار ، در همین راستا و با هدف " طرح مشکلات و موانع این سازمان در بخش های دریایی و بندری چابهار " و " بررسی راهکارهای قانونی ارتقای جایگاه ترانزیتی ایران در منطقه" برنامه ریزی و انجام شد.
 
شایان ذکر است، با امضای تفاهم نامه سه جانبه میان ایران ، هند و افغانستان و تاسیس " دالان چابهار " شاهد رونق تجارت در این بندر و اقبال خطوط کشتیرانی برای حمل بار و محمولات از بنادر هند به مقصد افغانستان از طریق بندر چابهار هستیم.
 
توسعه حمل و نقل چند وجهی و تسهیل و تسریع کریدور چابهار از دیگر برنامه های توسعه ای سازمان بنادر در چابهار و سواحل مکران است که به رفع چالش های قانونی و زیر بنایی و حمایت های همه جانبه مجلس شورای اسلامی بیش از پیش نیاز دارد.
 
در برنامه بازدید یک روزه کمیسیون عمران مجلس از بندر چابهار ، همچنین نشستی به منظور بررسی موانع و چالش های توسعه بندر شهید بهشتی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی صورت می گیرد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران